Átláthatóbbá válik az Európai Unió működése

Az Európai Parlament (EP) szerdai plenáris ülésén elfogadta a Szájer József által előterjesztett „a jogalkotási felhatalmazás hatásköréről” című jelentést, mely rendezi az Európai Parlamentnek a Bizottság (EB) végrehajtási hatásköre felett gyakorolt ellenőrzési jogkörét. A magyar néppárti képviselőcsoport vezetője szerint azáltal, hogy az európai polgárok által közvetlenül választott törvényhozó testületnek, az Európai Parlamentnek szélesebb körű ellenőrzési jogokat biztosítunk az európai végrehajtó hatalom felett, az Európai Unió demokratikusabbá és átláthatóbbá válik.

MNO
2010. 05. 05. 14:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.