Nem bízik Szerbiában az IMF

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint az eddig várthoz képest vontatottabb a szerb gazdasági kilábalás, Szerbia gazdasági növekedése az idén lassabb lesz a korábban becsültnél.

MNO
2010. 05. 27. 9:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az IMF a korábbi 2 százalékról 1,5 százalékra módosítja a szerb növekedési előrejelzést – közölte az IMF misszió vezetője, a szerb kormánnyal folytatott tárgyalások befejeztével. Albert Ja:ger elmondta: az állami bérek és nyugdíjak befagyasztása az idén is érvényben lesz, a nem adójellegű bevételeket – így a privatizációból befolyó összegeket – a szegények támogatására fordítják. Azt is bejelentették, hogy Szerbia az idén adóreformot hajt végre.

Szerbia bruttó hazai terméke (GDP) 1,0 százalékkal nőtt éves szinten az idei első negyedévben. Évekig tartó erőteljes növekedés után a válság miatt Szerbiában 2009-ben 3 százalékkal esett vissza a GDP.

Az idén februárban a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a szerb gazdaság 2 százalékos GDP-növekedését jelezte 2010-re, és 3 százalékos növekedéssel számolt 2011-re. Ugyanakkor a szerb gazdasági helyzet javulását jelzi, hogy az IMF április elején bejelentette: Szerbia csak a felét szándékozik lehívni a számára jóváhagyott 360 millió eurós hitelrészletnek, ami a 2009 januárjában jóváhagyott, majd később 2,87 milliárd dollárra megnövelt készenléti hitel negyedik részlete.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.