Őry Csaba nagy sikerként értékeli a szavazás eredményét, hiszen összesen 294 módosító indítvány érkezett a dokumentumhoz, ami fokozott érdeklődésről és a téma fontosságáról tanúskodik. A politikus kiemelte: a pénzügyi és gazdasági válság leküzdése, valamint a foglalkoztatás növelése érdekében az Európai Parlament koherens és célzott intézkedéseket vár a tagállamoktól.
Hangsúlyozta, hogy különös figyelmet kell fordítani a mobilitás, valamint a fiatalok, az idősek, a fogyatékkal élők és a nők foglalkoztatásának előmozdítására. A tagállamoknak – vélekedett – olyan specifikus célokat is ki kellene tűzniük, mint például a 15 és 24 év közöttiek körében a foglalkoztatottak, illetve az oktatásban vagy képzésben részt vevők arányának 90 százalékra való növelése.
Őry Csaba szerint nem szabad megfeledkezni a minőségi oktatás és az élethosszig tartó tanulás keretrendszerének kialakításáról, figyelembe kell venni az új foglalkoztatási formák és a szokásostól eltérő foglalkoztatási szerződések növekvő számát. A képviselő hangsúlyozta a kis- és közepes vállalkozásoknak a munkahelyteremtésben betöltött kiemelkedő szerepét. Felszólította a tagállamokat, hogy kiemelt figyelmet fordítsanak a szegénység, különösen pedig a gyermekszegénység elleni küzdelemre, amely a soros belga, valamint a következő magyar EU-elnökség egyik prioritása is.
Göncz Kinga szocialista EP-képviselő közleményben üdvözölte, hogy az elfogadott ajánlások között hangsúlyosan szerepel a tisztes megélhetést biztosító minimáljövedelem és a különösen hátrányos helyzetű társadalmi csoportok támogatásának a követelménye. Közölte: módosító indítványai nyomán kaptak helyet az iránymutatásokban a különösen hátrányos helyzetű csoportok – a romák, a hosszú ideje munkanélküliek és az alacsonyan képzettek – védelmét, illetve foglalkoztatásának támogatását célzó előírások.
Őry Csaba előterjesztéséről szeptemberben szavaz az Európai Parlament plénuma.
(MTI)

Határozottan reagált a rendőrség Hadházy legújabb terveire