Tovább gyengült a forint

Tovább gyengült hétfő délután a forint az euróval szemben, nem sokkal 16 óra előtt több mint 290 forintot kértek egy euróért a nemzetközi bankközi devizapiacon.

MNO
2010. 07. 19. 14:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hétfőn 15.45 körül egy euró 290,38 forintot ért. Délelőtt tíz órakor 288,30 forinton jegyezték az eurót. A múlt hét közepén még 278 forint közelében volt az euró, péntek este pedig 281 forint körül. A hétfőn megindult forintgyengülést elemzők a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió (EU) magyarországi tárgyalásainak eredmény nélküli lezárásával magyarázták.

Az MTI-nek nyilatkozó elemzők között volt, aki azt valószínűsítette, hogy hétfőn akár 10 forinttal is gyengülhet a magyar fizetőeszköz az euróval szemben a kereskedés pénteki zárásakor elért árfolyamhoz képest annak hatására, hogy az IMF és az EU tárgyaló delegációi távoztak az IMF, az EU és a Világbank Magyarország számára megnyitott készenléti hitelkeretéhez kapcsolódó megegyezés végrehajtásának felülvizsgálatáról szóló tárgyalásokról.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.