Húsz perc alatt árasztotta el a víz a falut + Képriport

Hétfő délután óriási vihar csapott le a Békés megyei Bucsára, nagy mennyiségű jég kíséretében több mint 50 milliméter csapadék hullott le mintegy húsz perc alatt – értesült az MNO.• Tombolt a vihar, 830 helyre riasztották a tűzoltókat• Már rangsorolni kell, hova vonulnak a tűzoltók

MNO
2010. 08. 17. 8:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Olvasónk tájékoztatása szerint a rossz állapotban lévő csapadékvíz-elvezető hálózat nem volt képes ekkora vízmennyiséget felfogni, így több épületbe is betört a víz, amely a helybéliek elmondása alapján néhol a 20 centiméteres magasságot is elérte. Értesítették ugyan a tűzoltóságot, ám a karcagi egységek más helyszíni elfoglaltságuk miatt csak később tudtak segíteni a bajba jutott embereken. Mire a helyszínre érkeztek, már mindenütt egybefüggő víz állt, és nem volt hova szivattyúzni. Így végül arra a megoldásra jutottak, hogy a település széle felől befelé haladva oldják meg a vízmentesítést.

A településen ráadásul órákig nem volt áram, így a helybéliek a saját szivattyúikat sem tudták beüzemelni annak érdekében, hogy könnyítsenek a víz sújtotta házakon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.