Esély a kismamáknak, felnőttképzés: javaslatok a Széchenyi-tervhez

A Magyar Szolgáltatóipari és Outsourcing Szövetség (HOA) több javaslatot is kidolgoz az új Széchenyi-tervhez – mondta Suhajda Attila, a szövetség elnöke kedden a kormány és az üzleti szféra közötti szakmai konzultáció szünetében tartott sajtótájékoztatón Budapesten.

MNO
2010. 09. 07. 13:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzátette: javasolják a távmunkához hasonló új foglalkoztatási forma bevezetését a kismamák számára, a kor igényeinek megfelelő új munkatörvénykönyv megalkotását, a foglalkoztathatóságot javító felnőttképzések indítását. A HOA elnöke jelezte: a keddi konferencián elhangzottak alapján továbbítják javaslataikat a kormánynak.

A Versenyképes gazdaság, bővülő foglalkoztatás és emelkedő nemzet címmel megrendezett szakmai konzultáció sajtótájékoztatóján Mellár Tamás, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. kutatási igazgatója elmondta: a kutatóintézet szerint az idei költségvetésben 400 milliárd forint hiány van, amelyből 300 milliárd forintot a 29 pontos akciótervvel le lehet fedni, a további 100 milliárd forint deficit fedezetét a 200 milliárd forintos tartalékból lehetne pótolni.

Mellár rámutatott: ebben a számításban nincs benne az önkormányzatok hiánya, illetve a konszolidációs igények, így elképzelhető, hogy további egyensúlyi intézkedésre lesz szükség a 3,8 százalékos hiánycél tartásához. Mellár Tamás szerint az új Széchenyi-tervben nem látszik, hogy 10 év alatt milyen intézkedések hatására lesz meg az 1 millió munkahely. Kifejtette, hogy a kormánynak általános gazdaságpolitikai kereteket is ki kellene jelölnie, egyúttal hiányolta, hogy a kormánynak nincs a következő 4-6 évre szóló fenntartható növekedési pályája.

Molnár György, a Pannon Forrás Klaszter alapítója rámutatott: Kárpát-medencei szinten lenne szükség az új tudásbázisra épülő munkaerő-fejlesztési rendszerre.

Makó Csaba egyetemi tanár az MTA Szociológiai Kutatóintézetének képviseletében kiemelte: szükség lenne a kis- és középvállalkozói szektor összetételének feltérképezésére, hogy látható legyen, hova érdemes a forrásokat allokálni.

A Magyar Szolgáltatóipari és Outsourcing Szövetség vezető hazai és külföldi vállalatok közreműködésével alakult. A szövetség tagvállalatai több mint 40 ezer munkavállalót foglalkoztatnak.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.