Hozzátette: javasolják a távmunkához hasonló új foglalkoztatási forma bevezetését a kismamák számára, a kor igényeinek megfelelő új munkatörvénykönyv megalkotását, a foglalkoztathatóságot javító felnőttképzések indítását. A HOA elnöke jelezte: a keddi konferencián elhangzottak alapján továbbítják javaslataikat a kormánynak.
A Versenyképes gazdaság, bővülő foglalkoztatás és emelkedő nemzet címmel megrendezett szakmai konzultáció sajtótájékoztatóján Mellár Tamás, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. kutatási igazgatója elmondta: a kutatóintézet szerint az idei költségvetésben 400 milliárd forint hiány van, amelyből 300 milliárd forintot a 29 pontos akciótervvel le lehet fedni, a további 100 milliárd forint deficit fedezetét a 200 milliárd forintos tartalékból lehetne pótolni.
Mellár rámutatott: ebben a számításban nincs benne az önkormányzatok hiánya, illetve a konszolidációs igények, így elképzelhető, hogy további egyensúlyi intézkedésre lesz szükség a 3,8 százalékos hiánycél tartásához. Mellár Tamás szerint az új Széchenyi-tervben nem látszik, hogy 10 év alatt milyen intézkedések hatására lesz meg az 1 millió munkahely. Kifejtette, hogy a kormánynak általános gazdaságpolitikai kereteket is ki kellene jelölnie, egyúttal hiányolta, hogy a kormánynak nincs a következő 4-6 évre szóló fenntartható növekedési pályája.
Molnár György, a Pannon Forrás Klaszter alapítója rámutatott: Kárpát-medencei szinten lenne szükség az új tudásbázisra épülő munkaerő-fejlesztési rendszerre.
Makó Csaba egyetemi tanár az MTA Szociológiai Kutatóintézetének képviseletében kiemelte: szükség lenne a kis- és középvállalkozói szektor összetételének feltérképezésére, hogy látható legyen, hova érdemes a forrásokat allokálni.
A Magyar Szolgáltatóipari és Outsourcing Szövetség vezető hazai és külföldi vállalatok közreműködésével alakult. A szövetség tagvállalatai több mint 40 ezer munkavállalót foglalkoztatnak.
(MTI)

Így telt Gyárfás Tamás első napja a börtönben