– A Népszava több évre visszamenőleg átvilágította az ön képviselői, ügyvédi és üzleti tevékenységét. Az egyik önre nézve legsúlyosabb állításuk az, hogy ön összeférhetetlenségbe keveredett, amikor fővárosi képviselőként beült a Főkert Zrt. felügyelőbizottságába, miközben a konkurenciához tartozó egyik magáncég jogi képviseletét is ellátta.
– Ez nem volt összeférhetetlen, mégpedig azért nem, mert számtalan olyan szereplő van a piacon, amelyek egymásnak nem konkurensei. Ugyanazon a piacon működnek, versenytársak, de valójában mindenki tudja, hogy milyen árakkal dolgoznak. Itt ugyanis egységárak vannak, vagyis a fővárosi parképítési munkáknál mindenki pontosan tudja, mi mennyibe kerül.
– De akkor sem bevett szokás, hogy egy cég jogi képviselője beleláthasson felügyelőbizottsági tagként az ugyanazon a piacon működő másik cég gazdálkodásába…
– Ilyen probléma nem merült fel. Ebben én akkor nem láttam semmi kivetnivalót. Később, amikor valaki felvetette nekem ezt a problémát, lemondtam erről a tisztségről.
– Azt is a szemére vetik, hogy a feleségével közös családi cégük is ugyanezen a piacon tevékenykedik.
– A feleségem 1993 óta egyáltalán nem dolgozik ezen a piacon, és ő egyébként sem közszereplő. A magánéletembe való súlyos beavatkozásnak tekintem a szocialisták ilyen jellegű megnyilvánulásait.
– Amiatt is támadják önt, hogy az első Orbán-kormánynak is dolgozott ügyvédként, miközben országgyűlési képviselő is volt.
– Büszke vagyok rá, hogy az Orbán-kormánynak dolgozhattam ügyvédként, és arra a munkára, amit elvégeztünk. Azóta egyébként semmilyen állami megrendelést nem vállaltam. Az elmúlt nyolc évben összesen két ilyen típusú megbízásom volt: az egyik egy megyei, a másik pedig egy helyi önkormányzattól. Tehát jellemzően a magánszektorban dolgozunk, az árbevételünk 95 százaléka innen származik.
– Ön a fővárosi tulajdonú Bajcsy-Zsilinszky Kórház felügyelőtanácsának is tagja volt. A Népszava azt állítja, hogy tavaly el sem járt az ülésekre, a tiszteletdíját mégis felvette, ráadásul a vagyonbevallásában elmulasztotta feltüntetni.
– Rögzítsünk két dolgot. Az egyik, hogy a fővárosi önkormányzati képviselői vagyonbevallásomban ez is benne volt. A jelenleg hatályos szabályok szerint ezeket az összegeket külön fel sem kellene tüntetni. Egyébként havi körülbelül nettó harmincezer forintról beszélünk. Amikor egy LMP-s képviselő interpellált, hogy miért nem tüntettem fel a vagyonnyilatkozatomban külön is ezt a díjat, akkor én még aznap bementem, és korrigáltam. Semmilyen jogszabályi kötelezettségem nem lett volna erre, de mégis megtettem. Utána természetesen elnézést is kértem azonnal. Hangsúlyozom: a bevallott fővárosi közgyűlési tagsági díjamban ez benne volt.
– A közvéleményben mégis visszatetszést kelt, hogy önről azt állítják, el sem járt a Bajcsy-Zsilinszky Kórház felügyelőtanácsának üléseire…
– Ez nem igaz. Ezért be fogom perelni a Népszavát. Az elmúlt két hétben körülbelül negyven pert indítottunk meg, és ebből 15 esetben rágalmazás miatt büntetőeljárást indítottunk különféle internetes portálok, bloggerek ellen. Megjegyzem, akit én eddig bepereltem, azok ellen mindig nyertem. Így volt ez a Nyakó István ellen indított per esetében is, akitől csak végrehajtó útján sikerült az okozott érdeksérelemért megítélt kártérítést behajtani, mely összeget jótékony célokra fordítottam. Egyébként nyilván benne vagyok a bögyükben, hiszen bekértük az összes szerződést az említett kórháztól. A probléma gyökere a botrányos kórház-igazgatói pályázatra nyúlik vissza. Bíróság elé vittem az új kórházigazgató kinevezésének ügyét, mert szerintem jogellenesen zajlott, véleményem szerint ugyanis nem felelt meg a pályázati kiírásnak a kinevezett személy. Egyébként folyamatosan bejártam a kórházba, most éppen a CT-ügy miatt támadjuk a kórház vezetését. A műszerrel végzett diagnosztikai vizsgálatokat ugyanis kiszervezték egy olyan cégbe, ahol a kórház egyik volt vezetőjének hozzátartozója is dolgozik. Havonta 120 millió forintra kötötték le az üzletet, tekintet nélkül arra, hogy hány OEP által finanszírozott vizsgálatot végeznek az adott hónapban. Ez egyébként jelenleg havonta 6-7 millió forint veszteséget okoz a kórháznak.
A teljes interjút a Magyar Nemzet 2010. szeptember 25-i számában olvashatja.

Zelenszkij szerint a magyarok támogatják Ukrajna uniós tagságát