Először engedtek be külföldi újságírókat az északiak által megtámadott dél-koreai szigetre. A kétszáz becsapódott lövedék lényegében elpusztította a település civil részét, az 1200 helybélit kimenekítették. A szárazföldre érkezett a tüzérségi támadás két civil áldozatának a holtteste is.
A koreai háború 1953-as lezárása óta nem volt ilyen súlyos összecsapás a térségben. „Akkor sem féltem, amikor a lövedékek becsapódtak, végig az őrhelyemen maradtam” – mondta egy dél-koreai katona. A sziget környékén a napokban amerikai hadihajók részvételével tartanak hadgyakorlatot. A kormány egyúttal megerősíti a katonai jelenlétet a határ közelében fekvő szigeteknél.
A szöuli vezetés kemény válaszcsapással fenyegette meg Észak-Koreát, ha az ismét támadna. Ennek ellenére sokan elégedetlenek a kabinet reakciójával, amely a háborútól tartva nem rendelt el bombázást.
A bírálatok hatására lemondott a védelmi miniszter. Elemzők szerint a támadásnak köze lehet a kommunista Észak-Koreában közelgő hatalomátadáshoz, a kijelölt vezető, Kim Dzsong Il fia pedig erődemonstrációra használhatja a hadsereget. A szöuli kormány szerint Phenjan állt a márciusi támadás mögött is: akkor egy dél-koreai hadihajót süllyesztettek el 46 katona halálát okozva.
(hirTV)

Legális hídlezárásra készül a Hatvannégy Vármegye az illegális Pride-dal szemben