A hozam 3,403 százalékra ugrott a november 3-án tartott azonos lejáratú kincstárjegyeladáson kialakult 1,818 százalékról. A szakértők nagyobb, 3,5-3,8 százalékos hozammal számoltak. Portugália szerdán 500 millió euró értékben adott el adósságpapírokat a terveknek megfelelően. Meglehetősen nagy, 1,9-szeres volt a túljegyzés, ami azonban elmaradt a november eleji aukción kialakult 2,2-szereshez képest. Az idén ez volt az utolsó portugál állampapír-kibocsátás.
A hozamnövekedés részben azzal függ össze, hogy továbbra sem enyhül a befektetői aggodalom Portugália jelentősre duzzadt államadóssága kapcsán. Másrészt a jövő év elején jelentős összegű, korábban kibocsátott kötvényt kell visszafizetnie az országnak. Portugáliának 4,5 milliárd eurót kell visszafizetnie a kifutó kötvények után 2011 első negyedévében, és összesen 9,5 milliárd eurót a jövő év egészében. Tavaly Portugália GDP-arányos államadóssága 109 százalék volt, államháztartási hiánya pedig 9,3 százalék, a negyedik legmagasabb az euróövezetben. A tavalyi GDP 2,7 százalékkal csökkent, az idén 0,9 százalékos növekedésére számít az ország központi bankja.
(MTI)
Druzhba Has Run Dry, Mol Keeps Its Refineries Alive at Higher Cost















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!