Az országos rendőrparancsnok kedden közölte, hogy az ellenzéki tüntetés résztvevői közül több mint 580 embert ítélt a bíróság elzárásra. Több embert, köztük a külföldi újságírókat, a kiskorúakat, valamint a két- vagy többgyermekes szülőket szabadon engedtek. Lukasenko hétfőn este kijelentette, hogy 639 embert vettek őrizetbe a tüntetések során. Az általa vandáloknak nevezett ellenzékieknek azt ígérte, hogy börtönbe kerülnek.
(MTI)
Hatszáz embert ítéltek elzárásra Fehéroroszországban
Öttől tizenöt napig terjedő elzárásra ítéltek mintegy hatszáz embert, akik vasárnap este Alekszandr Lukasenko elnök újraválasztása ellen tüntettek a fehérorosz főváros, Minszk központjában.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!