Az orosz rendőrség közlése szerint két, eddig ismeretlen férfi hívta ki a 43 éves muftit nalcsiki házából – helyi idő szerint szerda este fél nyolc tájban –, majd négyszer belelőttek, kilenc milliméteres kaliberű lőfegyverből, valószínűleg pisztolyból. A mufti a helyszínen belehalt sebeibe.
Arszen Kanokov, a kaukázusi köztársaság elnöke azonnal felkereste a mufti hozzátartozóit, hogy részvétét nyilvánítsa. A sajtónak úgy nyilatkozott, hogy „Psihacsovnak azért kellett életével fizetnie, mert állhatatosan harcolt a szélsőségesek ellen. Ez a gyilkosság kihívás az egész társadalommal, a köztársaság népével szemben. Össze kell fognunk, hogy a bűnösök ne szökhessenek meg a felelősségre vonás elől” – mondta Kabard- és Balkárföld elnöke.
Dmirij Medvegyev orosz elnök Moszkvából ugyancsak részvétét nyilvánította az elhunyt mufti családjának, a köztársaság muzulmán közösségének, s szintén azon véleményének adott hangot, hogy „az aljas gyilkosságot a muftinak a szélsőségek elleni aktív politizálása miatt követték el”.
Psihacsovot, az Észak-Kaukázus egyik legbefolyásosabb muszlim vallási vezetőjét csütörtökön temetik el Nalcsikban.
(MTI)
Több száz ingatlant zúzott le a vihar keleten + videó
