„A király hétfő este a laekeni palotában fogadta Elio Di Rupót, akit megbízott a kormányalakítással, és azt kérte tőle, hogy minden szükséges erőfeszítést tegyen meg ebből a célból” – olvasható a dokumentumban. A 2010. június 13-i parlamenti választások óta már több kormányalakítási kísérlet is kudarcba fulladt a holland nyelvű flamandok és a francia ajkú lakosok, illetve politikai vezetőik közötti nézeteltérések miatt, így Belgium áprilisban, Irakot lehagyva, hivatalosan is világcsúcstartóvá vált a kormányválság hosszát tekintve.
Di Rupo 2010 nyarán próbálkozott már kormányalakítással, de végül szeptember elején feladta próbálkozását. A szocialisták az ország déli részén, a francia nyelvű Vallóniában, illetve Brüsszelben szerezték meg a szavazatok többségét, míg északon, a holland nyelvű Flandriában a Bart De Wever vezette, a tartomány önállóságát zászlajára tűző Új Flamand Szövetség (N-VA) vált megkerülhetetlen erővé.
(MTI)
Most egy francia ajkú szocialistával próbálkoznak
A belga szocialista párt vezetőjét, a francia ajkú Elio Di Rupót bízta meg II. Albert belga király egy új kormány alakításával – derült ki a királyi palota hétfő este kiadott rövid közleményéből.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!