Egy harminc méter magas tornyot döntöttek le

Az 1994-ben felállított antennatorony a korrodálódás miatt balesetveszélyes lett, de egy éve már feleslegessé is vált.

MNO
2011. 06. 02. 18:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1994-ben a Matáv fejlesztéseként állították fel Sávolyon a harminc méter magas antennatornyot és rádiótechnikai konténert. Ennek az adótoronynak köszönhetően még abban az évben a falu bekapcsolódhatott a crossbar telefonrendszerbe. 2010-ben kiépült az optikai kábel, ami feleslegessé tette a tornyot.

A Magyar Telekom felülvizsgálata szerint a fémszerkezet korrodálódása miatti balesetveszély is indokolttá tette a bontást. Egy negyventonnás daruval fektették a földre a tornyot, és részekre bontva szállították el. A konténer maradt, mivel abban van az optikai kábel központja.

(sonline.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.