Két év alatt száguldottak a harmadosztályból a Serie A-ba

Ötvenöt év szünet után ismét az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalába került a Novara csapata, amely a másodosztály rájátszásának döntőjében – a gól nélküli első meccs után – vasárnap 2-0-ra legyőzte a Padovát.

MNO
2011. 06. 13. 15:44

A vendég padovaiak a 14. perctől emberhátrányban futballoztak. A Novara tavaly még a Serie C-ben szerepelt, idén pedig harmadik lett a második vonalban, ahol a 3–6. helyezett gárda küzdött a rájátszásban. Korábban a Siena és az Atalanta harcolta ki egyenes ágon a feljutást a Serie B-ből, az élvonalból pedig a Bari, a Sampdoria és a Brescia esett ki.