Bronzérmet nyert Gercsák Csaba

Gercsák Csaba bronzérmet nyert a férfi nyíltvízi úszók 25 km-es számában a sanghaji vizes világbajnokság szombati versenynapján.

MNO
2011. 07. 23. 9:25

Az egy nappal korábban 5 km-en tízedik magyar úszó – a viadal honlapja szerint – 5:11:18.1 órás idővel ért célba, s a dobogós helyekért vívott nagy csatában 2.5 másodperccel maradt el a második helyen végzett orosz Vlagyimir Gyjacintól, de 2.3 másodperccel megelőzte a negyedik spanyol Francisco Jose Hervas Jodart. Az aranyérmet a bolgár Petar Sztojcev (5:10:39.8 ó) kaparintotta meg. Gercsák az első magyar dobogós a sanghaji vb-n.

A szám másik magyar indulója, Kutasi Gergely feladta a viadalt, melyen 29 úszó rajtolt el, de csak 19 ért célba.

A nők hasonló számát a brazil Ana Marcela Cunha nyerte meg a német Angela Maurer előtt.

A viadalt megelőzően több csapat is panaszt nyújtott be, mert a víz túl meleg volt. A szervezők az eredetileg tervezett reggel 8 órás kezdést ezért kétszeri módosítás után 6 órára tették át, az amerikaiak azonban így sem engedték versenyzőiket elindulni, mert kora reggel is 30.4 fokos volt a víz.