A 45 éves sárkeresztúri férfi által vezetett kocsit igazoltatás céljából Kőszárhegy belterületén akarta megállítani a helyi körzeti megbízott. A sofőr azonban, meglátva a rendőrt, gázt adott, és elmenekült. A körzeti megbízott erősítést kért, és hang- és fényjelzést használva utánaeredt – mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Németh-Kész Mónika tájékoztatása szerint a férfi előbb ráhajtott az M7-es autópályára, majd Székesfehérvár határában a 63-as főútra. Közben több rendőrautó is sikertelenül próbálta megállítani. Végül elfolyt kocsijának a hűtővize, és az autó lefulladt.
Kiderült, hogy az autóban nyolcan utaztak: a sofőr és az élettársa mögött a hátsó ülésen biztonsági gyerekülés nélkül hat gyerek, a legidősebb 14, a legkisebb 3 éves. A gépkocsivezető elismerte, hogy alkoholt fogyasztott. Azt mondta, azért nem állt meg, mert ivott, a megengedettnél többen utaztak a kocsiban, és nem volt gyerekülés az autóban. A történtekről a gyermekvédelmi hatóságot is értesíteni fogják – közölte a rendőrségi szóvivő.
(MTI)
Hajsza: ittasan, hat gyerekkel a háta mögött száguldozott
Öt rendőrautóval és egy polgárőrkocsival üldözték azt a férfit, aki szerdán késő este ittasan, kocsija hátsó ülésén hat gyerekkel száguldozott Fejér megyében; szabálysértések elkövetése miatt eljárást indítottak ellene – közölte a rendőrség csütörtökön az MTI-vel.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!