Nemrég felháborodást keltett Litvániában és Lengyelországban is, hogy a fehérorosz hatóságok augusztus elején őrizetbe vették Alesz Beljatszki neves jogvédőt és ellenzéki aktivistát. Azzal vádolták, hogy külföldről kapott támogatásokkal adócsalást követett el, s a gyanúsítás alapját olyan bankszámlaadatok képezték, amelyekhez a litván és lengyel hatóságoktól – a fennálló jogsegélyegyezmények alapján – jutott hozzá Minszk. Beljatszkit az adóelkerülés miatt hét évig terjedő börtönbüntetés fenyegeti.
Remigijus Simasius litván igazságügyi miniszter nyilatkozatában arról biztosította az ellenzéket és a sajtót, hogy az eset nem fog megismétlődni. A miniszter kényelmetlen helyzetbe került az affér után: Dalia Grybauskaite államfőnél megjelenve ígéretet kellett tennie arra, hogy felelősségre fogja vonni azokat a beosztottait, akik hibát követtek el a bizalmas bankadatok kiszolgáltatásával. Lengyelországban két ügyészt elbocsátottak a Beljatszki-ügy miatt.
(MTI)
Ígéretet tettek, hogy nem lesz több Beljatszki-ügy
Helyreállt a jogsegélyegyezmény hatálya Litvánia és Fehéroroszország között, miután Minszk ígéretet tett arra, hogy azt nem fogja politikai célokra kihasználni.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!