A venezuelai állami tévé szombat este élő adásba közvetítette a „bolivari forradalmi vezetőjének” elutazását a caracasi nemzetközi repülőtérről. Aznap a venezuelai parlament rendkívüli ülésén, egyhangúlag szavazta meg azt az indítványt, amely engedélyezi az elnöknek, hogy gyógykezelése idején ne tartózkodjék az országban.
A venezuelai alkotmány szerint minden esetben, amikor az államfő öt napnál tovább tartózkodik külföldön, engedélyt kell kapnia a törvényhozástól. Hugo Chávez azt mondta, hogy az újabb, második kubai sugárkezelés legalább hat napot vesz igénybe. A radikális baloldali latin-amerikai államfők vezéralakjának számító Chávez testéből júniusban Kubában eltávolítottak egy daganatot, júliusban pedig kemoterápiás kezelést kapott, megakadályozandó, hogy a rákos sejtek ismét elszaporodjanak.
(Fotók: Reuters)
(MTI)
Kubába utazott kezelésre Chavez + Képek
Hugo Chávez venezuelai elnök ismét Kubába utazott sugárkezelésre.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!