Változnak a műszaki vizsga szabályai

A jövőben külön műszaki vizsgára kell vinni azt a kocsit, amelybe utólag részecskeszűrőt, illetve gáztartályt építenek, továbbá kiegészül a jogszabály a trolibuszok kötelező műszaki vizsgáztatásával is – a nemzeti fejlesztési miniszter rendelettervezete a kormány honlapján jelent meg.

MNO
2011. 08. 29. 19:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jelenlegi szabályok szerint külön műszaki vizsgára kell vinni az autót, ha vonóhorgot vagy megkülönböztető jelzést szerelnek rá, a motorkerékpárt, ha oldalkocsi csatlakozót kapott, illetve az autót és a motorkerékpárt akkor is, ha azon engedélyezett változtatást végeztek. A tervezet kiegészíti ezt a felsorolást két ponttal. Az első kötelezővé teszi a műszaki vizsgát az engedélyezett részecskeszűrő utólagos beépítésekor, illetve akkor is, ha jóváhagyott gáz üzemanyag-ellátó rendszert kap a kocsi.

A rendelet kiegészül a trolibuszokra vonatkozó külön rendelkezésekkel is. Így például a troli csak akkor kaphat forgalomba helyezési engedélyt, ha a pályahálózat üzemeltetője igazolja: a troli elektromos és biztosító berendezései kompatibilisek az energiaellátó rendszerrel. Ha a troliban van belsőégésű motor is, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli közlekedést, akkor erre a különleges felépítményű járművekre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Az ilyen motor olyan erőgép, amely nem jármű meghajtására szolgál – legalábbis a jog szerint.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.