Gálázott a Real Madrid és a Barcelona is

<p>Nincs már hibátlan csapat a Premier League-ben sem, miután a Manchester United – amely ennek ellenére megőrizte vezető helyét a tabellán – csak döntetlenre volt képes a Stoke City otthonában. Franciaországban továbbra is a Lyon, Németországban pedig a Bayern München vezet, Olaszországban viszont már a Juventus. A Serie A-ban eddig még nyeretlen Milan, Inter, Roma trió egyaránt győzött a hétvégén. Spanyolországban pedig megint a Real Madrid és a Barcelona játékától volt hangos a sajtó, ketten együtt majdnem több gólt szereztek, mint az összes többi csapat együttvéve.</p>

Pintér Patrick
2011. 09. 26. 6:06

Anglia, Premier League, 6. forduló

Megszakadt a Manchester United hibátlan sorozata, miután a hétvégén 1-1-es döntetlent játszott a Stoke City otthonában. A Vörös Ördögök azonban jobb gólkülönbségüknek köszönhetően továbbra is vezetik az angol bajnokságot; városi riválisuk, a City 2-0-ra verte az Evertont hazai pályán. A londoni gárdák is kitettek magukért, a Chelsea, az Arsenal és a Tottenham is nyert, a Fulham és a Queesn Park Rangers pedig döntetlenezett. A Chelsea-ben a brazil Ramires, az Arsenalban pedig a holland Van Persie duplázott.

Demba Ba mesterhármasával hasított át a Blackburnön a Newcastle, így negyedik, míg az ötödik helyen álló Liverpool győzelméhez némi vendég-segítségre is szükség volt a Wolverhampton ellen.

Eredmények:
Manchester City–Everton 2-0 (Balotelli, Milner)
Arsenal–Bolton 3-0 (Van Persie 2, Song)
Chelsea–Swansea 4-1 (Ramires 2, Torres, Drogba, ill. A. Williams)
Newcastle–Blackburn 3-1 (Ba 3, ill. Hoilett)
Liverpool–Wolverhampton 2-1 (R. Johnson – öngól, Suárez, ill. Fletcher)
West Bromwich–Fulham 0-0
Wigan–Tottenham 1-2 (Diamé, ill. Van der Vaart, Bale)
Stoke City–Manchester United 1-1 (Crouch, ill. Nani)
Queens Park Rangers–Aston Villa 1-1 (Dunne – öngól, ill. Bannan – 11-esből)
A Norwich–Sunderland mérkőzést ma játsszák.

Az élmezőny:
1. Manchester United 16 pont
2. Manchester City 16
3. Chelsea 13
4. Newcastle 12
5. Liverpool 10

A góllövőlistát a 9 gólos Rooney (Manchester United) vezeti.

Franciaország, Ligue 1, 8. forduló

Rangadót nyert meg a Lyon a Bordeaux ellen, így továbbra is vezeti a Ligue 1 küzdelmeit, a mérkőzésen duplázó Gomis pedig holtversenyben az élre állt a góllövőlistán. A nyáron 42 millió euróért igazolt argentin Pastore is két gólt lőtt a hétvégén, csapata, a Paris SG a nemrég még listavezető Montpellier otthonában aratott 3-0-s sikert.

A Toulouse egy góllal bizonyult jobbnak a Nancynál, ezzel maradt harmadik, míg a Rennes-nek elég volt egy hazai döntetlen az ötödik pozíció megőrzéséhez. Hátrányból fordított és nyert 4-2-re az újonc Evian TG otthonában a Caen, az előző fordulóban első győzelmét megszerzett Marseille viszont csak egy pontot tudott elcsenni a Valenciennes vendégeként. A címvédő Lille továbbra is híján van a szerencsének, a Lorient ellen sem nyert, ebben az idényben már negyedszer ikszelt, így csak hatodik a tabellán. Az utolsó percben mentett pontot a Nice, az Auxerre-ben pedig most nem Traoré, hanem OLiech játszotta a főszerepet, aki klasszikus mesterhármast ért el a Sochaux ellen.

Eredmények:
Evian TG–Caen 2-4 (Barbosa 2, ill. Niang, Proment, Bulot, Traoré)
Lille–Lorient 1-1 (J. Cole, ill. Monnet-Pacquet)
Lyon–Bordeaux 3-1 (Gomis 2, Michel Bastos, ill. Modeste – 11-esből)
Nice–Dijón 1-1 (Djadjedje, ill. Corgnet)
Toulouse–Nancy 1-0 (Bulut)
Valenciennes–Marseille 1-1 (Saez, ill. Diawara)
Montpellier–Paris SG 0-3 (Pastore 2, Gameiro)
Auxerre–Sochaux 4-1 (Oliech 3, Traoré, ill. Maiga)
Brest–Ajaccio 1-1 (Roux, ill. Socrier)
Rennes–Saint-Étienne 1-1 (Hadzsi, ill. Aubameyang)

1. Lyon 17 pont
2. Paris SG 17
3. Toulouse 17
4. Montpellier 16
5. Rennes 15

A góllövőlistát a 6 gólos Traoré (Auxerre) és Gomis (Lyon) vezeti.

Németország, Bundesliga I, 7. forduló

Meggyőző játékkal fektette két vállra a Leverkusent a Bayern München, megőrizve ezzel vezető helyét a Bundesligában. A bajorok hamar döntésre vitték a dolgot az Allianz Arenában, húsz perc után már 2-0-ra vezettek, ehhez Robben tett még hozzá egyet az utolsó minutumban. Egy egykori bayernes, Caludio Pizarro fordította meg a Werder Bremen javára a Hertha BSC elleni találkozót, így Thomas Schaaf csapata továbbra is második. Az előző szezonban épp hogy bennmaradó Mönchengladbach ismét 1-0-ra győzött, most Daems büntetőjével a Nürnberg ellen, megtartva ezzel dobogós helyezését.

Mögöttük a Kölnben elvérzett Hoffenheim és a Freiburg ellen parádézó Schalke következik a tabellán. Megtört a Dortmund rossz sorozata, ennek a Mainz itta meg a levét: a Méhek a kelet-európai duó, Perisic és Piszczek góljaival fordítottak. Stieber Zoltán nem játszott a hazai csapatban, amely a legutóbbi öt forduló alatt csupán egy pontot gyűjtött.

Eredmények:
Stuttgart–Hamburg 1-2 (Harnik, ill. Bruma, Tesche)
Mainz–Dortmund 1-2 (N. Müller, ill. Perisic, Piszczek)
Wolfsburg–Kaiserslautern 1-0 (Dejagah)
Mönchengladbach–Nürnberg 1-0 (Daems – 11-esből)
Augsburg–Hannover 0-0
Schalke–Freiburg 4-2 (Farfán, Huntelaar, Holtby, Raúl, ill. P. D. Cissé, Jendrisek)
Bayern München–Leverkusen 3–0 (Th. Müller, Van Buyten, Robben)
Köln–Hoffenheim 2-0 (Jajalo, Podolski)
Werder Bremen–Hertha BSC 2-1 (Pizarro 2, ill. Ramos)

1. Bayern München 18 pont
2. Werder Bremen 16
3. Mönchengladbach 16
4. Hoffenheim 12
5. Schalke 12

A góllövőlistát a 8 gólos Gomez (Bayern München) vezeti.

Olaszország, Serie A, 5. forduló

Az eddig nyeretlen Milan, Inter, Roma hármas mindegyike győzött a hétévén, így elkezdték a felzárkózást az élmezőnyhöz. A piros-feketék Seedorf találatával múlták felül a Cesenát, az új edző, Claudio Ranieri irányításával készülő Inter Bolognából hozta el a három pontot, míg a Roma Parmában győzött 1-0-ra. Ám a közvetlen „elithez” még nem tudtak felkapaszkodni, ott két zebramezest kell majd követniük és utolérniük, hiszen jelenleg a Cataniában ikszelő Juventus és a Cagliariban döntetlenező Udinese hátá nézi most az olasz mezőny.

A Lazio után a Genoa is kikapott Veronában a Chievótól, a győztes gólt megint Moscardelli szerezte a 93. percben. Megtorpanni látszik a Napoli is, amely nem bírt a Fiorentinával, miként a Lazio is 0-0-ra végzett a Palermóval. A legnagyobb különbségű siker a Siena nevéhez fűződik, az újonc Leccét verte 3-0-ra.

Eredmények:
Milan–Cesena 1-0 (Seedorf)
Napoli–Fiorentina 0-0
Bologna–Internazionale 1-3 (Diamanti – 11–esből, ill. Pazzini, D. Milito – 11–esből, Lúcio)
Chievo–Genoa 2-1 (Pellissier, Moscardelli, ill. Palacio)
Atalanta–Novara 2-1 (Schelotto, Cigarini, ill. Porcari)
Cagliari–Udinese 0-0
Catania–Juventus 1-1 (Bergessio, ill. Kraszics)

5. Fiorentina 7

A góllövőlistát a 4 gólos Palacio (Genoa) vezeti.

Spanyolország, Primera División, 6. forduló

A Real Madrid és a Barcelona majdhogynem több gólt szerzett ebben a fordulóban, mint a többi csapat együttesen (11-14). A királyi gárda bár már a 15. másodpercben hátrányba került, végül Cristiano Ronaldo mesterhármasának is köszönhetően egy hatost gurított az újonc Rayo Vallecanónak, miként a katalánoknál is volt egy triplázó (aligha találják ki ki volt az…): Lionel Messi. A Barca az előző két fordulóban egyaránt 4-0-s győzelmeket aratott Atlético Madridot fogadta, s bár a vendégek nagyon fogadkoztak a találkozó előtt, végül nem úszták meg nagy verés nélkül a Nou Camp-beli kirándulásukat.

A tabellát így még mindig a Betis vezeti, amely ma játszik a Getafe otthonában, a mögötte lévő Barcelonát pedig a Levante követi. A valenciai kiscsapata most az Espanyolt győzte le. Kulcsfontosságú mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a Sevilla az egy hete még vezető, azóta a 7. helyre visszacsúszott Valencia ellen.

Eredmények:
Sevilla–Valencia 1-0 (Kanouté)
Bilbao–Villarreal 1-1 (Gabilondo, ill. Nilmar)
Real Madrid–Rayo Vallecano 6-2 (Cristiano Ronaldo 3, kettőt 11-esből, Higuaín, Varane, Benzema, ill. Michu 2)
Barcelona–Atlético Madrid 5-0 (Messi 3, Villa, Joao Miranda – öngól)
Mallorca–Sociedad 2-1 (Victor, Castro, ill. Agirretxe)
Levante–Espanyol 3-1 (Rubén Suárez 2, mindkettőt 11-esből, Barkero, ill. Moreno)
Granada–Osasuna 1-1 (Fran Rico, ill. Raúl García)
Gijón–Santander 0-0
Zaragoza–Málaga 0-0