James Cole amerikai igazságügyminiszter-helyettes egy augusztus 31-én kelt levelében adott ultimátumot a svájci hatóságoknak. Cole elsősorban a második legnagyobb svájci banktól, a Credit Suisse-től vár „gyorsan sok” adatot, de további mintegy tíztől is. Az amerikai minisztérium az AFP kérésére sem volt hajlandó megerősíteni vagy cáfolni a lap értesülését.
Az amerikai hatóságok olyan magánszemélyekkel és alapítványokkal kapcsolatban várnak minden lehetséges adatot, akik vagy amelyek 2002 és 2010 júliusa között legalább 50 ezer dollárnyi összeget helyeztek el valamely svájci bankban. Az Egyesült Államok korábban elérte, hogy a legnagyobb svájci bank, az UBS kiszolgáltassa neki 4450 olyan amerikai ügyfelének adatait, akit adócsalással gyanúsított. A banknak ezenkívül 780 millió dollár büntetést is kellett fizetnie az adócsalásban való bűnrészességéért. Ha az UBS ezt nem tette volna meg, akkor elveszítette volna egyesült államokbeli működési jogát. A SonntagsZeitung név nélkül idézett egy bankárt, aki szerint a most érintett bankoknak összesen 2 milliárd svájci frank büntetést kell majd fizetniük.
(MTI)
Más bankokba menekültek, ráfázhatnak
Az amerikai hatóságok keddig adtak határidőt Svájcnak arra, hogy adócsalók adatait adja át nekik– jelentette vasárnap a SonntagsZeitung című napilap. A szóban forgó amerikai állampolgárokat azzal gyanúsítja Washington, hogy svájci bankokba menekítették vagyonukat.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!