Két esztendeje figyelt fel a magyar közvélemény az osztrák gyökerű csapatra, akkor, amikor azzal állt elő, hogy idehaza szadista libatömés zajlik, a gazdák brutális beavatkozással májnövekedésre kényszerítik a szerencsétlen szárnyasokat, természetesen üzleti célból. Tele is nyilatkozták a nemzetközi sajtót az „állatkínzó” magyar módszerről, miáltal gyors piaci hanyatlásnak indult az ágazat, az ezzel járó állásvesztésekkel, persze. Bár hamarosan kiderült, másutt is tömik a libát (például a hatszorta nagyobb francia piacon), ez már nem segített rajtunk. Mancsék következő libaakciója már a tollfosztásról szólt, ezt egyenesen inkvizíciónak nevezték, gazdáinkat barbároknak. A hervadhatatlan akciózás – létjogosultságát akarja bizonyítani a gárda, régi trükk – időközben meghozta a maga gyümölcsét: Magyarországot nem hívták meg Kölnbe, az idei őszi élelmiszer-ipari vásárra. A Mancs jól belecsapott a lecsóba. (Nem lennék meglepve, ha kiderülne: küldték őket.)
(Magyar Nemzet, 2011. szeptember 1.)
Pilhál György: Ludas Mancs
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!