A január közepéig országos közműsor-szolgáltatóként működő rádió a középhullámú sugárzás megszűnése után URH frekvencián szeretné adásait tovább sugározni több vidéki városban is, ám ez egy hosszabb építkezés lesz – mondta Spányi Antal a szombathelyi közös sajtótájékoztatón. Emlékeztetett, hogy az ország egészét lefedő és a határon túlra is eljutó középhullámú adás azért szűnt meg, mert a katolikus egyház nem tudta finanszírozni annak magas költségét.
A katolikus egyház küldetése nem korlátozódik csupán a hitéletre, az egyháznak „van üzenete, mondanivalója, szava”, ezért megpróbálja az embereket elérni, ennek egyik fontos eszköze a katolikus rádió – hangoztatta. A Magyar Katolikus Rádió nem kizárólag vallási műsorokat kíván sugározni, közösségi rádióként működik, amelynek feladata, hogy az élet minden területéről tudósítson. Elsősorban a mindennapok kedvező jelenségeiről akarnak ugyanakkor beszámolni, ez segíthet a felemelkedésben – mondta Spányi Antal.
Szombathelyen a 107,4-es URH frekvencián szólalt meg a Magyar Katolikus Rádió adása, melynek műsoraiból naponta hat órát helyben készítenek, de hasonlóan a székesfehérvári adáshoz, Budapestről sugároznak – mondta el Radetzky András, a rádió vezérigazgató-helyettese.
A hálózatszerű rövidhullámú sugárzás lehetőséget kínál arra, hogy a katolikus rádió adásait jobban helyivé tegyék, közelebb hozzák a hallgatókhoz, így abban nagyobb arányban lesznek majd helyi hírek, helyi magazinok, de hallható lesz mindaz, amit a rádió hallgatói megszoktak, így minden nap közvetítenek például szentmisét is.
Veres András szombathelyi megyés püspök a sajtótájékoztatón elmondta: fontosnak tartja, hogy a Magyar Katolikus Rádió adása ismét hallható lesz Szombathelyen, és reményét fejezte ki, hogy azt belátható időn belül ismét fogni tudják majd az egyházmegye nagy részében is.
(MTI)
Az afgánok kapják a legtöbb menedékjogot















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!