Államfői aggály

Blázsovics
2000. 12. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Alkotmányellenesnek ítélte a büntetések és intézkedések végrehajtásáról szóló törvénymódosítás egyes passzusait a köztársasági elnök, ezért megküldte azokat normakontrollra az Alkotmánybíróságnak.Mádl Ferenc a lapunkhoz eljuttatott közlemény szerint alkotmányellenesnek ítélte a büntetések és intézkedések végrehajtásáról szóló törvénymódosítás egyes rendelkezéseit, amelyekről december elején döntött a parlament. A törvénymódosítás értelmében a szabadságvesztésre, elzárásra ítélt, valamint előzetes letartóztatásban lévő személyek sajtóban történő nyilatkozatának közzétételéhez a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának az engedélye szükséges. Az engedély megtagadható, ha a nyilatkozat közzététele a nemzetbiztonságot, a közbiztonságot, mások jó hírnevét vagy személyhez fűződő jogait, a bűnözés megelőzését sértené vagy veszélyeztetné. Az államfő szerint e rendelkezések alkotmányellenesek, mert mind a szabad véleménynyilvánítás joga, mind a sajtószabadság olyan alapvető jog, amelyek korlátozása során a jogalkotónak körültekintően kell eljárnia. Mádl Ferenc úgy ítélte meg, hogy a cenzúrát előíró rendelkezések szükségtelen, illetve aránytalan jogkorlátozást jelentenek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.