Átadták a Hungária körgyűrűt

Gidró
2000. 12. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Átadták a forgalomnak a Lágymányosi hídig meghosszabbított villamospályát és a kétszer háromsávosra bővített Hungária körgyűrűt. Demszky Gábor főpolgármester avatóbeszédében a kormányt bírálta a fővárost megszorító intézkedései miatt.Tíz esztendő alatt összesen 21 milliárd forintba került a Hungária körgyűrű korszerűsítése, és az 1-es villamos vonalának meghosszabbítása – közölte Demszky Gábor. Elmondta: ezalatt megépült hét kilométernyi új villamospálya, 260 ezer négyzetméter út- és járdaburkolat, 90 ezer négyzetméter zöldterület, és felújítottak 45 kilométernyi közművezetéket.A főpolgármester úgy fogalmazott: a kormány belerondított az átadás ünnepségébe a keddi parlamenti szavazással. Mint ismert, egy fideszes képviselő azt javasolta: a forrásmegosztás keretein belül a központi költségvetésből származó bevételek 70 százalékát kapják a kerületek, 30 százalék maradjon a fővárosnál. A helyi adók esetében ez az arány 60-40 százalék a városrészek javára. A parlament módosította a Fővárosi Illetékhivatal által beszedett pénz megosztását is: az eddigi 50 százalék helyett 70 százalék jár a kerületeknek. A Főpolgármesteri Hivatal számításai szerint ez húszmilliárd forinttal rövidíti meg a fővárost. Demszky közölte: a főváros Alkotmánybírósághoz fordul, mert a döntés alkotmány- és törvénysértő.– Az önkormányzati törvény ugyanis úgy rendelkezik, hogy a kerületek és a főváros közti forrásokat a feladat- és hatáskör arányában kell megosztani, a parlament tehát egy kétharmados törvényt korlátozott egy feles jogszabállyal – vélekedett a főpolgármester.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.