Magyar bűnözőt fogtak el Miamiban

H. Lovas
2000. 12. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az amerikai–magyar rendőri együttműködésnek köszönhetően kedden hajnalban a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) munkatársai elfogtak Floridában egy magyar férfit, feltehetőleg az 1997. február 25-én a baracskai büntetés-végrehajtási intézetből megszöktetett Kovács Vilmost. Kovácsot többek között tizenhétrendbeli közokirat-hamisítás, orgazdaság, valamint lőfegyverrel, lőszerrel és kábítószerrel való visszaélés miatt ítélték szabadságvesztésre.Folyik még Miamiban annak a férfinak az azonosítása, akit a magyar–amerikai speciális rendőregység információi alapján fogtak el az FBI-ügynökök – jelentette be Orbán Péter altábornagy, országos rendőrfőkapitány az ORFK és az FBI együttműködéséről szóló sajtótájékoztatón. Elmondta, hogy a férfi lakásán tartott házkutatáson kábítószert találtak az amerikai rendőrök. Az első kihallgatások eredménye és más körülmények is azt látszanak megerősíteni, hogy a középkorú férfi azonos azzal a Kovács Vilmossal, akit három évvel ezelőtt szöktetett meg a baracskai büntetés-végrehajtási intézetből három fegyveres. Orbán hozzátette: az azonosító vizsgálatok végleges eredménye még nem áll rendelkezésére.A Miamiban elfogott férfit hosszú ideje figyelték titkosszolgálati eszközökkel is az amerikai hatóságok. Letartóztatásakor hamis papírokkal igazolta magát, saját személyéről nem volt hajlandó vallomást tenni. Ha valóban Kovács Vilmosról van szó, hazánk kérheti kiadatását. Itthon szökésért és hivatalos személy elleni erőszakért kell majd bíróság elé állnia, és le kell töltenie hátralévő két év tíz hónap jogerős büntetését.Lapunk információi szerint Kovács a kilencvenes évek közepén szoros kapcsolatban állt a magyar szervezett alvilággal. Ezt támasztja alá – erősítette meg Orbán Péter –, hogy szöktetését alaposan előkészített fegyveres akcióval hajtották végre. Három segítőjét még nem fogták el, de – mint kiderült – az amerikai és a magyar rendőrségnek is van elképzelése személyükről.


Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.