Antiszemitizmus a Szovjetunióban

Tábori
2001. 01. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországon mindmáig tabutéma a szovjet antiszemitizmus – jelentette ki Gereben Ágnes történész, az Antiszemitizmus a Szovjetunióban című könyv szerzője a Tímár György Baráti Köre által szervezett magyar Hyde Park elnevezésű fórumon tegnap Budapesten. – A könyv megírásával az volt a szándékom, hogy a történelem e fehér foltját besatírozzam – fogalmazott a szerző, Gereben Ágnes. A 650 oldalas kötet dokumentunok segítségével írja le a szovjet zsidóság – Sztálin 1953-ban bekövetkezett haláláig tartó – sorsát. A könyv nagyobb része a szovjet holokausztról és a háború utáni tíz évről szól, amikor a Szovjetunióban hivatalossá vált az etnikai megkülönböztetés – közölte Gereben. Mint mondta, sok, a kötetben olvasható jelentés tanúskodik arról, hogy a felülről sűrűsödő antiszemitizmus párhuzamosan jelentkezett az alulról kezdeményezett atrocitásokkal.– Mindmáig kevesen tudják, hogy a holokauszt mintegy hatmillió zsidó áldozatának negyede, 1,5 millió ember szovjet állampolgár volt – mondta Gereben Ágnes.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.