Plavsics a hágai bíróság előtt

2001. 01. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A boszniai szerbek egykori miniszterelnöke, Biljana Plavsics asszony tegnap önként elutazott Hágába, hogy a délszláv háború idején elkövetett háborús bűnöket vizsgáló Nemzetközi Törvényszék előtt számot adjon 1991–92-es tevékenységéről. A bíróság Plavsicsot emberiség elleni bűntettekkel, népirtással és a genfi konvenciók megsértésével vádolja. E vádak bizonyítása nem lesz nehéz, hiszen az utóbb a Nyugattal való kiegyezés zászlóvivőjévé átvedlett Plavsics a boszniai háború reményteljes napjaiban szívesen örökíttette meg magát a legnagyobb szerb „hazafiakkal”, így például Arkannal. Éppen ezért merül fel sokakban a kérdés: milyen alku állhat amögött, hogy Plavsics önként áll a bíróság elé? A hágai szervezet főbírája, Carla del Ponte mindenesetre kifejezte reményét, hogy a másik két hírhedt boszniai szerb vezér, Radovan Karadzsics és Ratko Mladics is követi majd Plavsics példáját. Továbbiak a 9. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.