Vizsgálatot sürgetnek

Blázsovics
2001. 01. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Gyermekrák Alapítványnak szánt egyszázalékos felajánlások kapcsán a Fidesz-frakció javasolja, a jövőben a közhasznú, illetve a kiemelkedően közhasznú szervezeteknek megalakulásukat követően ne kelljen három évet várniuk arra, hogy igényelhessék a számukra felajánlott adószázalékot – jelentette ki tegnap lapunk kérdésére válaszolva Halász János frakcióvezető-helyettes, a társadalmi szervezetek bizottságának alelnöke. Javaslatuk értelmében a kiemelten közhasznú alapítványoknak és egyesületeknek egyéves, míg a közhasznú szervezeteknek kétéves működés után lehetne felajánlani az adószázalékot. Mint arról beszámoltunk, az APEH visszaköveteli a Gyermekrák Alapítványtól az adózók által felajánlott 102 millió forintot, mert a szervezet nem felelt meg a jogi követelményeknek, nem három éve működik. Az alapítvány 1999-ben nem volt jogosult a felajánlott összegre. Ugyanakkor Halász János hangsúlyozta azt is, hogy az APEH hibát követett el, amikor kiutalta az összeget, majd csak egy évvel később jelezte a problémát a szervezetnél. A frakcióvezető-helyettes véleménye szerint az ügyet mielőbb ki kell vizsgálni. Az alapítvány működésének érdekében az Egészségügyi Minisztérium – a frakció kezdeményezésére – 130 millió forintos támogatást nyújt a szervezetnek. A politikus leszögezte azt is: idén már felajánlható az egy százalék az alapítványnak, hiszen az már három éve működik.Az APEH sajtóosztályának közlése szerint a közigazgatási eljárás jogerőre emelkedett, ezért – az önkéntes teljesítés elmaradása miatt – a végrehajtási eljárást meg kellett indítani. A hivatal rámutat arra is: intézkedéseik nem zavarják az alapítvány napi működését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.