Oktatási átszervezés Kistarcsán

2001. 04. 17. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megszüntetné a középfokú szakképzést a kistarcsai Flór Ferenc Egészségügyi Szakközépiskola és Gimnáziumban az intézmény fenntartója, a Pest megyei önkormányzat. A bizonytalan jövő miatt aggódó igazgató szerint a közoktatási törvény is sérülhet az eljárás során.Pest megye közgyűlése két hónapja döntött a tizenegy éves intézmény átszervezésének előkészítéséről – mondta el lapunknak Visontainé Tiborcz Márta igazgató. Szerinte a megye gondatlan gazdaként járna el, ha figyelmen kívül hagynák a közoktatási törvényt. A tanintézet sorsáról tavaly, a megyei oktatási fejlesztési terv elfogadásával pattant ki a vita az iskolavezetés és az önkormányzat között. Az illetékesek három alternatívát dolgoztak ki: az intézményt átvenné a helyi önkormányzat, módosulna az iskola feladata, vagy bezárnák, és a környező településekre „szórnák szét” a diákokat, illetve a pedagógusokat. Az igazgató úgy véli, hogy szakmailag az lenne jó, ha a gimnáziumi és szakközépiskolai képzés mellett szakiskolai feladatokat is elláthatnának, hiszen az egészségügyben fontos az utánpótlás. Az egyetlen gond az, hogy az iskolában nincs tornaterem. Az évek óta halasztgatott beruházást a kistarcsai önkormányzat anyagilag is támogatná, ha a megye pályázna az államnál. Ezt nem teszik, ráadásul hasonló iskola a megyében csak Vácott és Cegléden van – fűzte hozzá Visontainé, aki sajnálná, ha fenntartójuk anyagi érdekekből döntene.– Kistarcsa képviselő-testülete április végén tárgyal a kérdésről, azonban valószínűleg nem veszünk át egy ilyen térségi feladatot – nyilatkozta Rapavi József polgármester. Hozzátette: a törvények szerint a középfokú oktatás a megyei önkormányzatok kötelező feladata.Szép Tibor, Pest megye főjegyzője lapunkkal közölte: a közgyűlés május végén tárgyalja meg az igazgató asszony, illetve a nevelőtestület által javasolt profilmódosítást. A bezárás már szóba sem kerül.Tóth János, a megyei önkormányzat művelődési és okatatási irodájának vezetője szerint semmit nem takarítanak meg az átszervezéssel, annak kizárólag szakmai indokai vannak. A májusi közgyűlési ülésre benyújtandó javaslat szerint a 720 tanulót oktató intézmény szakközépiskolai képzése 2002 szeptemberétől kezdődően „kimenőrendszerben” megszűnne, ezzel egy időben – a gimnázium megtartása mellett – pedig szakiskolát indítanának, ápolási asszisztens, valamint szociális ápoló és gondozó ágazatban. A tizenhat éves kortól oktatható szakok elsajátításához nem kell alapképzés – tette hozzá az irodavezető, aki szerint céljuk az, hogy a Pest megyéhez tartozó kórházaknak biztosítsák a szükséges munkaerőt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.