Lemondott találkozó?

Gui Angéla
2001. 07. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Heves találgatásokat váltott ki egy bukaresti kormánykörökből kiszivárgott információ, amely szerint elmarad Orbán Viktor és Adrian Nastase találkozója Tusnádfürdőn. Állítólag a román kormányfő lemondta a részvételt, azonban ezt hivatalosan még nem erősítették meg a szervezők.Nem lesz magyar–román miniszterelnöki talákozó a tusnádfürdői nyári szabadegyetemen, bukaresti lapértesülés szerint Adrian Nastase kormányfő nem tud eleget tenni a meghívásnak. Mindketten július 28-án tartottak volna előadást a „Ha szembeállítjuk egymással a múltat és a jelent, el fogjuk veszíteni a jövőt” churchilli jelmondat szellemében.A Curentul című újság tegnapi számában a román miniszterelnöki hivatalhoz közel álló forrásokra hivatkozva azt írta, hogy Nastase azért nem utazik Tusnádfürdőre, mert a státustörvény vitája „lehűtötte” Bukarest és Budapest kapcsolatait. A román lap informátorai szerint az a tény, hogy a nyári egyetemre meghívást kapott a magyar miniszterelnök is, kellemetlen helyezetbe hozta Nastasét. A két miniszterelnök a státustörvény miatt keletkezett diplomáciai konfliktus kezdete óta hivatalosan még nem találkozott, így a román kormányfő számára lehetetlen, hogy Orbán Viktorral éppen Tusnádfürdőn és ne a bukaresti Victoria-palotában találkozzék.Lapunk ugyanakkor a tábor romániai szervezőitől arról értesült, hogy Adrian Nastase hivatalosan még nem mondta le részvételét. A Magyar Nemzet információja szerint Orbán Viktor – a terveknek megfelelően – ott lesz Tusnádfürdőn. A magyar miniszterelnök egyébként eddig minden évben ellátogatott a szabadegyetemre; ez lesz a tizenkettedik alkalom, amikor előadást tart a táborban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.