Pilicsaba szerkezeti tervének módosítása nem tűr halasztást, ugyanakkor a nemrégiben kezdeményezett népszavazás által érintett területek „kivehetők” az előterjesztésből – nyilatkozta lapunknak Hársvölgyi Albert polgármester, aki szerint a helyi képviselő-testületnek szeptember 15-ig mindenképpen döntenie kell az ügyben.
Ismeretes: a Piliscsabáért Egyesület szerint a Pest megyei településen tervezett új beruházásoknak több mint egymillió négyzetméter erdő, rét, legelő és nádas esne áldozatául. A zöldterületek további beépítésének megakadályozására kezdeményezték a referendumot, amelynek kiírására a jövő héten kezdhetik meg az aláírásgyűjtést. A polgároktól arra várnak választ, megmaradjon-e a falu jelenlegi belterülete, illetve hogy a jövőben csak olyan gazdasági és szolgáltató tevékenységet lehessen itt folytatni, amely a legkisebb mértékben sem veszélyezteti a környezetet és az emberi egészséget.
A polgármester elmondta: ő sem akar ide bányát vagy más környezetszennyező ipari létesítményt telepíteni, s javasolja, hogy ezt a képviselők határozatban erősítsék meg. – Nekem csak egy szavazatom van a testületben, de mindent megteszek a kompromisszumokért, ez az itt élők érdeke is. A testület elé kerülő anyagban beépítjük a Duna–Ipoly Nemzeti Park által korábban tett észrevételek egy részét is – húzta alá Hársvölgyi Albert. Hozzátette: a településszerkezeti terv alapjául szolgáló területátsorolásokat korábban szinte valamennyi képviselő megszavazta.
Deli Árpád, az önkormányzat településfejlesztési bizottságának elnöke szerint megtévesztették a képviselőket, s a túlzott fejlesztéseket erőltetők most a lakosságot is félrevezethetik. Úgy véli, hogy a polgármester javaslata nem kompromisszum, hiszen egy testületi határozat bármikor megváltoztatható. A bizottsági elnök üdvözli a népszavazási kérdésekben tett engedményt, ám attól tart, hogy a testületi többség ezt is megváltoztathatja. A civil szervezetek szerint az itt élők többségében visszatetszést kelt, hogy a fővárosból nagy számban ideköltözők veszélyeztetik az „őslakosság” nyugalmát, s a 10-es út terheltsége vetekszik egy belvárosi út forgalmával. A népszavazást kezdeményezők írásban kérték a polgármestert: a referendum lebonyolításáig ne tűzze napirendre településszerkezeti terv módosítását.
Szeptemberben a parlamenti képviselők asztalára kerülhet az országos rendezési tervvel együtt a budapesti agglomerációs rendezési terv is – nyilatkozta lapunknak Illés Zoltán, az Országgyűlés környezetvédelmi bizottságának fideszes elnöke. Úgy tudja: a földművelésügyi tárcánál elkészült törvényjavaslatot a tárcaközi egyeztetőbizottság megvitatta, s arról a kormány még augusztusban dönt. Illés szerint Lentner Csaba MIÉP-es országgyűlési képviselő építési tilalmat kilátásba helyező javaslata megvalósíthatatlan az érintett önkormányzatok várható tiltakozása miatt.
Mint arról beszámoltunk, Lentner szerint minden fővárosi és Pest megyei lakópark, illetve ipari beruházás esetében építési tilalmat kellene elrendelni az agglomerációs törvény elfogadásáig.
– Ha az Országgyűlés szeptemberben megalkotja a jogszabályt, az előírások 2002 januárjában életbe léphetnek. A jelenlegi helyzetért, Budapest amerikanizálódásáért kiemelt felelősség terheli a főváros MSZP-s és SZDSZ-es vezetését. Ennek következtében gettósodik a város, ahonnan százezrek költöznek az agglomerációba, s az eddigi zöldövezeti kistelepülések életét és jövőjét változtathatják meg a mértéktelen nagyberuházások – húzta alá Illés Zoltán.
Magyar Péterék az amerikai és a magyar embereket is szidják Donald Trump győzelme kapcsán