Nem a népszavazásra

Elutasította a Pest Megyei Bíróság Sándor Péter Törökbálint MIÉP-es önkormányzati képviselőjének kifogását a település külterületi földjeinek belterületbe vonása ellen kezdeményezett népszavazás ügyében – értesült a Magyar Nemzet.

2001. 08. 06. 9:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus eközben hivatali visszaélés gyanújával feljelentette Turai István polgármestert és Dorka Ágnes jegyzőt.

Kellő számú aláírás híján az önkormányzatnak nem kell kiírnia népszavazást Törökbálint szerkezeti tervéről, illetve a helyi építési szabályzatról – tájékoztatta lapunkat Turai István polgármester a Pest Megyei Bíróság augusztus 3-i elutasító végzésére hivatkozva.

Mint ismeretes, Törökbálint önkormányzata több mint 300 hektár földet akar belterületbe vonni, többek között egy 16 hektáros természeti területet. Az ide tervezett lakópark ellen tiltakozó környezetvédő szervezetek szerint harminckilenc védett növény- és hetvenkilenc védett állatfaj létét veszélyezteti az építkezés. A beruházó cégekkel kapcsolatban felvetődött Medgyessy Péter, és több neves MSZP-s politikus neve is. A zöldterületek védelmében kezdeményezett népszavazást közleményben ítélte el Törökbálint tizennyolc tagú testületének tizenhét képviselője. A hivatalosan a nagyközség településszerkezeti tervével kapcsolatban indított aláírásgyűjtés során 2312 polgár támogatta, hogy ne a képviselők, hanem az itt élők dönthessenek az ügyben. A leadott 2312 aláírásból elsőre csak 1671 bizonyult hitelesnek, viszont a törökbálinti rendelet alapján 1729 aláírás szükséges a referendum kiírásához. Összesen 641 aláírást érvénytelenítettek, közöttük olyanokat, amelyeknél a személyi szám javított, de olvasható volt, ám a javítást nem szignálta senki. Sándor Péter, aki a múlt héten a helyi választási szerv két tagját és a területi bizottság tagjait bűncselekmények alapos gyanújával feljelentette, lapunknak elmondta: a további lépéseket jogi képviselőjével egyezteti. Ugyanakkor Budaörs rendőrkapitányságára címezve tegnap elküldte a törökbálinti polgármester és a jegyző feljelentését is. A köztisztviselőket hivatali visszaélés bűntettének elkövetésével gyanúsítja amiatt, hogy a nevezettek a vitatott területre beruházást tervező Nemax Kft.-vel kötött önkormányzati szerződésben feltétel nélküli kötelezettséget vállaltak a szabályozási tervnek megfelelő telekalakításokhoz. – Ez az önkormányzati törvény szerint kizárólag a képviselő-testület hatásköre. Az aláírt megállapodás törvénysértő, és az így megvalósuló beruházás a lakosság érdeksérelmével járhat – állítja a MIÉP-es képviselő.

A polgármester a feljelentésre egyelőre nem reagál, azonban szerinte Sándor Péter tizenhét képviselőtársának döntésével száll szembe az ügyben. – A szerződés szövegét ugyanis a testület fogadta el – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.