Válaszlevél Keller Lászlónak

Összesen 3114 millenniumi zászlót adtak át ez év augusztus 20-ig; a zászlók előállítása és az ünnepségek megrendezése mintegy 182 millió forinttal terhelte meg a központi költségvetést – derül ki Stumpf István kancelláriaminiszter Keller Lászlónak írott válaszleveléből.

Hírösszefoglaló
2001. 08. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szocialista frakcióvezető-helyettes ugyanis azt tudakolta a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztertől, hogy mennyibe kerül a millenniumi zászló. Stumpf István válaszában közli: a millenniumi emlékzászló darabja 40 625 forintba kerül, így a 3200 elkészíttetett zászló ára összesen 130 millió forint. A szállító vállalkozás – amely azonos a gyártóval – kiválasztása hivatalos eljáráson történt, a kormánybiztos hivatalának felhívása a Közbeszerzési Értesítő 32. számában jelent meg. A három meghívott közül egy nyújtott be pályázatot: a Poliform Ipari és Kereskedelmi Bt. A Magyar Millennium Kormánybiztos Hivatala a 3114 ünnepségből csupán 187 önkormányzat programját támogatta 51,850 millió forint összegben. A rendezési költségek a helyi önkormányzatok és intézményeik, valamint a társadalmi szervezetek között oszlottak meg. A kormánybiztosi hivatal ez év végére tervezi egy millenniumi emlékkönyv kiadását, amelyhez nem igényel anyagi hozzájárulást a településektől.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.