Megválaszolatlan kérdések a BTI-nél

Megválaszolatlannak tartja korábban feltett kérdéseit Marsi Péter Pál (MIÉP) fővárosi képviselő, a Budapesti Temetkezési Intézet Rt. felügyelőbizottsági tagja. A politikus a cég működésével kapcsolatban tett fel néhány kérdést a vezérigazgatónak, ám a befejeződött vizsgálat jelentése elsősorban a politikus szerepével foglalkozik.

Gidró Kriszta
2001. 09. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra sem kapott választ a cég működésével kapcsolatos kérdéseire Marsi Péter Pál (MIÉP) fővárosi képviselő, a Budapesti Temetkezési Intézet Rt. (BTI) felügyelőbizottságának tagja – jelentette be a politikus. Mint arról lapunk többször beszámolt, a képviselőt a BTI egyik munkatársa tájékoztatta a társaságnál feltételezett visszaélésekről. A levél szerint a cég átvilágítását végző Szanyuh Bt. ügyvezetője, Mezei Csaba egyben tulajdonosa annak a Harangok 2001. Kft.-nek is, amely a sírkőüzem bérleti jogát elnyerte az erre kiírt pályázaton. A cégbíróság adatai szerint a Harangok 2001 Kft. korábban filmkészítéssel foglalkozott, s tevékenységi körébe csak a pályázat elnyerésével egy időben került be a kőfaragás. Időközben a Szanyuh Bt. egyébként átvette a BTI bérszámfejtési és munkaügyi feladatait is. Marsi szerint több mint valószínű, hogy a BTI vezérigazgatója, Simóka Kálmánné és Mezei Csaba korábban is ismerték egymást, hiszen tegező viszonyban vannak.
Az ügy kapcsán vizsgálatot folytatott a cég igazgatóságának elnöke, az erről készült jelentést megtárgyalta a felügyelőbizottság is. Marsi Péter Pál lapunknak kijelentette: a vizsgálati jelentés elsősorban nem az általa feltett kérdések megválaszolásáról szól, hanem a képviselő magatartását, szerepét elemzi. Marsi Péter Pál éppen ezért nem fogadta el a jelentést a felügyelőbizottság ülésén. Mint mondta, azt is megengedhetetlennek tartja, hogy a vezérigazgató nem segíti a felügyelőbizottság egy tagjának munkáját. – Az általam elkért, munkámhoz szükséges dokumentumokat, szerződéseket ugyanis Simóka Kálmánné csak késve, végleges határidő adása után nyújtotta át – tette hozzá.
A városatya lapunkkal közölte azt is: Simóka Kálmánné közvetlen munkatársa Medgyessy Péternek, az MSZP miniszterelnök-jelöltjének. A Medgyessy Tanácsadó Kft. honlapján ugyanis a kollégák között még most is feltüntetik a BTI vezérigazgatóját, aki a Horn-kormány idején a Kincstári Vagyoni Igazgatóság vezérigazgatója volt. Ugyanakkor felügyelőbizottsági tagja volt annak a Perfect Rt.-nek is, amelynek egyik tulajdonosa a Tocsik-ügyben elhíresült Virágh Attila.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.