RÖVIDEN

Vancsik utódja Warvasovszky Warvasovszky Tihamért, Székesfehérvár polgármesterét jelölte tegnap Vancsik Zoltán megüresedett országgyűlési képviselői helyére az MSZP Fejér megyei szövetségének ülése. Az 1998-ban a szocialisták megyei listájáról a parlamentbe került, s augusztus 17-én autóbalesetben elhunyt honatya helyének betöltésére várhatóan már jövő héten sor kerül, s az új képviselő a hétfői hitelesítés után a Fejér Megyei Választási Bizottságtól veheti majd át megbízólevelét. (MTI) Terrorveszély Japánban? Az Egyesült Államok tokiói nagykövetsége pénteken éberségre szólította fel a Japánban tartózkodó amerikai állampolgárokat, mert tudomást szereztek terrorakciók előkészületeiről. A közleményben az áll, hogy a nagykövetség meg nem erősített információi szerint terrortámadások lehetősége áll fenn az amerikai katonai intézményekben, illetve amerikai katonák által látogatott helyeken. (MTI) Tiltakozás A „történelmi” Szociáldemokrata Párt és a Kéthly Anna Kulturális Egyesület tiltakozik, amiért az MSZP és az SZDSZ Kéthly Anna halálának 25. évfordulója alkalmából emlékülést tar-tott, és a VII. kerületben a politikusról elnevezett tér avatása miatt. Az MSZP elődje, az MSZMP betiltatta a Szociáldemokrata Pártot, és megtiltotta Kéthly Annának, hogy hazatérjen – áll a történelmi Szociál-demokrata Párt közleményében. (MTI)

MTI
2001. 09. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.