A fejlesztés kapacitásnövekedést, ugyanakkor energiafelhasználás-csökkentést eredményez, illetve új termékek gyártására is lehetőség nyílik. Az 500 milliós beruházás 20 százalékát – 100 millió forintot – a cég vissza nem térítendő támogatásként nyerte el a Széchenyi-program versenyképes beruházások támogatására meghirdetett pályázatán. Tata egyik legjelentősebb gazdasági társasága piaci pozícióinak megőrzéséhez, illetve bővítéséhez nagyban hozzájárul az új fejlesztés, miközben a cég a kormány lakásépítési programjának megvalósításában is részt vállal.
Tatán a jelentős helyi agyagvagyonra alapozva több mint 100 éve gyártanak téglát és cserepet. Az 1992-ben önállósult cégnél egy évvel később történt meg a privatizáció, mégpedig az iparágban egyedülálló módon: a Tatai Cserépipari Rt. teljes egészében magyar, dolgozói tulajdonban folytatja tevékenységét.
A privatizáció óta a gyárban folyamatos a fejlesztés: a korszerűsítésre fordított összeg nyolc év alatt meghaladta az egymilliárd forintot. A termelés csaknem a kétszeresére nőtt, így mára a Tatai Cserépipari Rt. magáénak mondhatja a hazai kerámiacserép-piac 25-30 százalékát. A fejlesztések nemcsak a kapacitásbővítést, hanem a minőségfejlesztést is szolgálták, a gyártási folyamatot három éve az ISO 9002 minőségbiztosítási szabvány szerint ellenőrzik.
A cég vezetői és dolgozói – azaz a tulajdonosai – azért büszkék az utóbbi években elért eredményekre, amelyeket – Váli-Tóth János elnök-vezérigazgató szerint – a privatizáció és a technikai fejlesztés együtt alapozott meg, mert az új tulajdonforma másfajta cégkultúrát, új munkakultúrát és magasabb életnívót hozott, amely valódi közös gondolkodásban, egymás segítésében és korrekt piaci magatartásban nyilvánul meg.
A Tatai Cserépipari Rt. szép sikert ért el az iparág legnagyobb hazai seregszemléjén: 1998-ban hegyes vágású, hornyolt cserepük kiérdemelte a Construma-nagydíjat.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben