Egyelőre nem lesz népszavazás Óbudán

Az országgyűlési választásokig semmiképp nem írnak ki népszavazást a III. kerületben a helyi járóbeteg-szakellátás szerkezeti átalakításáról – döntött tegnap az óbudai önkormányzat képviselő-testülete. A csütörtöki rendkívüli ülést a kerület MSZP-frakciója kezdeményezte, ám javaslatukat, hogy írjanak ki referendumot a rendelőintézetek sorsáról, nem támogatta a Fidesz, az MDF és a MIÉP sem, ráadásul az SZDSZ is tartózkodott.

2002. 01. 18. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tarlós István polgármester beszámolt a Belügyminisztériumtól kapott tájékoztatóról, amelyben a tárca képviselője közölte, hogy az április 7-i országgyűlési választásokra való felkészülés miatt a BM nem tudja megküldeni a kerület választói névjegyzékét. A belügyi tárcának ugyanis jelenleg nincs szabad kapacitása. Korábban a Fidesz kezdeményezte a népszavazás kiírását, mivel a frakció szerint nem lenne szerencsés profitorientált magáncéget bevonni a járóbeteg-szakellátás felügyeletébe. A Fidesz azonban az országgyűlési választások közelsége miatt tavasszal nem tartja szerencsésnek a referendum megtartását. A tegnapi testületi ülésen az MSZP részéről Bihari Gábor képviselő mulasztásos törvénysértéssel vádolta Tarlós István polgármestert, aki szerintük nem hívta időben – 15 napon belül – össze az önkormányzati testületet. A polgármester az ünnepekre hivatkozva nem tudta ezt megtenni, ám kijelentette, hogy a szocialisták október 30-án szintén mulasztásos törvénysértést követtek el, amikor kivonulásukkal megakadályozták a döntést a referendum kiírásáról.
Tarlós István lapunknak kifejtette: elképzelhető, hogy a parlamenti választások után megkérdezik a helyi polgárokat a járóbeteg-szakellátás átalakításáról. Az önkormányzat polgári erői, illetve a MIÉP – velük egyetértésben – azt szeretnék, hogy a rossz állapotban lévő, alulfinanszírozott kerületi egészségügyi ellátást a III. kerület vegye át a fővárosi önkormányzattól. Ugyanakkor a polgármester szerint semmiképpen sem szabad kiszolgáltatni az egészségügyet üzleti megfontolásoknak. Így a járóbeteg-szakellátás felügyeletébe profitorientált céget bevonni vélhetően hiba lenne, főleg úgy, ha a magánosításban a helyi orvostársadalom sem vehetne részt – tette hozzá. Tarlós István példaként említette, hogy a II. és a XIII. kerületi önkormányzat kezelni tudta ezt a kérdést, az ellátási feladatot átvették a fővárostól, külső befektető bevonása nélkül. Hamisnak nevezte az MSZP azon érvelését, amely szerint Óbuda csőd közeli helyzetbe kerülne ezzel a vállalással. –Tavaly 700 milliós megtakarítással zárta a III. kerületi önkormányzat az évet – szögezte le a polgármester, hozzátéve, hogy a Horn-kormány regnálásának egyik évében a helyi egészségügyi kiadásoknak csupán 37 százalékát finanszírozta az állam, de a szocialisták akkor nem aggódtak ennyire az önkormányzat esetleges eladósodásáért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.