Korai még felbecsülni a kárt és közzétenni a tűz keletkezésének körülményeit. Ez most a szakértőkre vár – mondta lapunknak Heizler György ezredes, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője. A tűzoltók a harmincórás munka után szerda estére eloltották a kis-balatoni nádtüzet, amelyet feltehetően szándékos gyújtogatás okozott. Voltak olyan önkéntes mentők, akik oltóeszköz, ásó vagy kapa híján a kabátjukkal csapkodták a szárazra égett, égő vízinövényt – mondta lapunknak Laki István vízügyes vezető, aki harminc társával igyekezett útját állni a tűznek.
Még szerencse, hogy a költöző madarak nem tértek vissza a déli féltekéről – fűzte hozzá Futó Ele-mér, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park őrkerület vezetője. Rá és munkatársaira az elkövetkező napokban a hamarosan visszatérő és a Kis-Balatonnál fészkelő, fokozottan védett madarak költőhelyeinek felülvizsgálata vár. Futó Elemér lapunknak újfent megerősítette: egyre erősebb a gyanúja a tekintetben, hogy szándékos gyújtogatás okozta a nádastüzet.
Mint arról beszámoltunk, kedden délben csaptak fel másodjára a lángok a berek Zalavár és Sármellék közeli részén. Egy 40 milliós fiatal fenyőerdőt közelről veszélyeztettek a magasra csapó lángok.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt