Biztosan elmenne szavazni, amennyiben most vasárnap lennének a parlamenti választások – állította a megkérdezettek 67 százaléka. A HVG megbízásából készített Medián-mérés szerint ez hét százalékkal több, mint januárban. Az adatok azt mutatják, hogy az átlagosnál nagyobb mértékben növekedett a részvételi hajlandóság a 40 évnél fiatalabbak (55-ről 60 százalékra), a 8 általánost végzettek (53-ról 63 százalékra) és a budapestiek körében (52-ről 68 százalékra).
Februárban a kormányoldal szavazóinak 84 százaléka, a szocialisták híveinek 82 százaléka számít az általa támogatott erő győzelmére.
A kis pártok közül az SZDSZ a biztos szavazók öt százalékát, a MIÉP három százalékot, a Munkáspárt és a Centrum párt két-két százalékot, míg az FKGP egy százalékot tudhat maga mögött.
Arra a kérdésre, hogy kire szavaznának egy közvetlen miniszterelnök-választás esetén, az emberek továbbra is nagyobb arányban voksolnak a hivatalban lévő kormányfőre (42 százalék), mint Medgyessy Péterre (38 százalék). Az elemzés ugyanakkor utal rá, hogy általában véve valamivel több embernek rokonszenves Medgyessy Péter, mint ahánynak Orbán Viktor. Amennyiben viszont a végső döntésben fontos szerepe lesz e két politikusnak, az a jelek szerint többet hozhat a mostani kormány konyhájára: a szavazni kész, ám pártpreferenciával nem rendelkező választópolgárok körében nagyobb ugyan a dönteni nem tudók vagy nem akarók aránya, de a 35 százalékot elért Orbán Viktor határozott fölényben van a 27 százalékon álló MSZP-s miniszterelnök-jelölttel szemben.
A két politikus megítélésében „generációs szakadék” figyelhető meg: míg a 40 év alattiak körében az Orbán–Medgyessy-arány 50:31, addig az idősebbek körében 37:43.
Több mint tíz év után ismét hazánkban koncertezik a hardcore banda, amely egy önvezető autó halálos balesetéről írt albumot
