Sikeresnek értékelte Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter A Te választásod! címmel kiírt pályázatot, amelynek tegnap tartották az eredményhirdetését. A pályázaton 18–29 éves fiataloknak kellett olyan tévében, rádióban vagy plakáton megjelenő reklámanyagot készíteniük, amely kortársaikat a közelgő országgyűlési választásokon való részvételre sarkallja.
– Nem igaz, hogy a fiatalokat nem érdekli a politika és a parlamenti választás – fogalmazott a miniszter. A két legnagyobb ifjúsági szervezet, az Országos Gyermek és Ifjúsági Parlament, valamint a Hallgatói Önkormányza-tok Országos Konferenciája által idén januárban meghirdetett pályázatra 348 pályamű érkezett, ennek 80 százaléka a plakát kategóriában. A miniszter elmondta: a választásra jogosult 18–29 év közötti, közel kétmilliós ifjúsági korosztály tagjai közül az áprilisi voksoláson 515 ezer első szavazóként vesz részt. Deutsch Tamás szavai szerint a két ifjúsági szervezetnek ezzel a programmal egy Európában már jól bevált módszert sikerült Magyarországon is elindítania.
Az eredetileg meghirdetett három kategória helyett csak kettőben – a plakát és rádiós reklám műfajban – hirdettek győztest.
A legjobb pályamunkákat a szervezők eljuttatják a Belügyminisztérium országos választási irodájához, s valószínűleg azokat hamarosan a nagyközönség is láthatja, illetve hallhatja.
A két legjobbnak ítélt plakát egyikén egy szigorú apa képe alatt a következő felirat olvasható: „Ha nem szavazol, már megint apád dönt helyetted”, a másikon pedig ez áll: „Tudod, hogyan lehet fél perc alatt történelmet írni? Két tollvonással!”
Trump: Nem sikerült megegyeznünk
