Lapunk úgy tudja, hogy a budai campus ingatlanjainak értékesítése már többször is felvetődött, ám a hallgatók, valamint az élelmiszeripar és a kertészeti karok vezetése egyaránt kifogással éltek a többhektáros terület tervezett eladása ellen. Egyesek véleménye szerint a gazdaságosan működő s pozitív mutatókkal rendelkező kertészeti kar által használt ingatlanokat azért akarják értékesíteni, hogy abból pótolják a részben Gödöllőn található, de veszteségesen működő karok hiányát. Az egyelőre még rejtély, hogy ki, illetve kik írták azokat a terveket, amelyek a több mint százéves ingatlanok eladásával számolnak.
Fenyvessy Zoltán MIÉP-es politikus szerint a tervezett értékesítés az egyetem lassú elsorvasztásának első lépését jelentené. Hozzátette: végleges döntés még nem született ebben a kérdésben, ám folyamatosan újabb és újabb információk látnak napvilágot a telkek esetleges eladásáról. Elmondta: vannak érvek is bizonyos ingatlanok értékesítéséről, mint például egy budaörsi épülettől való megválásról, ám a Gellért-hegyi területek értékesítése több okból is káros lehet. Az itt található őspark Budapest tüdejét jelenti, amelynek felszámolása felmérhetetlen környezeti károkat okozna, mint ahogy a kertészeti egyetem oktatási színvonalát is negatívan befolyásolná – tette hozzá.
A Budai Campus ma egy kiemelkedően jó infrastrukturális adottságú intézmény, amelynek felszámolása nem szolgálhatja a hazai agrár-felsőoktatás hosszú távú érdekeit, s ellentétes az ott élő polgárok akaratával, akik a környék mai jellegének megőrzésében érdekeltek – mondta Fenyvessy Zoltán. Végül hangsúlyozta: a MIÉP minden törvényes lehetőséget kihasznál az egyetem mai formájának megőrzése, illetve az épített és természeti környezet védelmében.
A Szent István Egyetem vezetése és a hallgatók hétfőn tudhatják meg, mely területek eladásával számol a gödöllői központú Szent István Egyetem rektori hivatala – nyilatkozta lapunknak Bernáth Jenő, a kertészettudományi kar dékánja. Véleménye szerint nem a minisztérium ötlete az ingatlanértékesítés. A dékán közölte, hogy az egyetem három dékánja közül senki nem látta a terveket, azt majd hétfőn fogják megismerni. Hozzátette: a kertészettudományi és az élelmiszer-ipari kar a legdinamikusabban fejlődő része a Szent István Egyetemnek, amelyet a Gellért-hegyi ingatlanok eladása valószínűleg meggátolna. Minden racionális érv amellett szól, hogy ezeket a területeket a sikeres oktatás érdekében megtartsák – fogalmazott Bernáth Jenő, aki szerint semmiképpen nem politikai, hanem szakmai kérdésről van szó.
Holttestet találtak az M3-ason