Új népegészségügyi program indul

Varga Attila
2002. 02. 15. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fogyasszunk naponta háromszor zöldséget, gyümölcsöt!” szlogennel országos akció indul az egészséges táplálkozás elterjesztéséért – közölte Jávor András, a nemzeti népegészségügyi program igazgatója egy csütörtöki sajtótájékoztatón. Az akció szervezésében az egészségügyi tárca, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat és a népegészségügyi programiroda számos élelmezésben érdekelt szervezettel együttműködik, az eredményeket ismertetik a közvéleménnyel.
Jávor András adatai szerint a magyar lakosság átlagosan nem egészen 300 gramm zöldséget, gyümölcsöt eszik meg naponta, az Európai Unió országaiban ugyanez az adat 400–450 gramm.
Csizmadia András, a Budapesti Gazdasági Főiskola kereskedelmi, vendéglátó-ipari és idegenforgalmi karának docense közölte: a vendéglátóhelyeknek is hirdet akciót a népegészségügyi programiroda, amelynek során a pályázók elnyerhetik az úgynevezett „zöld piramis” használatának jogát. A szakemberekből álló zsűri egyetértése esetén a vendéglátók a korszerű ételt jelképező zöld piramis ábrát tüntethetik fel étlapjukon. Becslések szerint az egészséges táplálkozás elterjedésével 5–10 év múlva jelentősen csökkenhet Magyarországon a szív- és érrendszeri megbetegedések száma.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.