Elkészült Budapest városépítészeti tervének a magas házak engedélyezéséről szóló része. A Főpolgármesteri Hivatal főépítészi irodájának előterjesztése két lehetőséggel számol: az egyik szerint a főváros közigazgatási területén sehol nem engedélyezik a toronyházak építését, a másik pedig csak Csepel északi részén nem zárná ki magas épületek létrehozását. Az iroda javaslatait tegnap tárgyalta a főpolgármesteri kabinet is, amelyekről a Fővárosi Közgyűlés dönt várhatóan március végén.
Schneller István fővárosi főépítész lapunk kérdésére kifejtette: a szakhatóságok döntő többsége sehol sem javasolja toronyházak építését, a budapesti kerületek viszont megosztottak a kérdésben, többen is jelezték, hogy kívánatosnak tartanák a magas házakat. A Hungária körúton kívül eső pesti részeken maximum 55 méter magasra épülhetnének a házak, a Nagykörúton belül eső részeken az épületmagasság nem haladhatná meg a harminc métert. A Hungária körút és a Nagykörút közötti szakaszon szintén harminc méterben maximálnák az épületmagasságot, ám indokolt esetben kismértékben ettől bizonyos felépítményeknél eltérhetnek.
Az új előterjesztést még nem tárgyalta a szocialista frakció. A Fidesz–MDF– MKDSZ-frakció ragaszkodik ahhoz, hogy a Hungária körgyűrűn kívül eső városrészeken adott esetben engedélyezni lehessen a magas házak építését. A MIÉP azzal a javaslattal ért egyet: ne épülhessen Budapest területén sehol magas ház, mivel azok nem illenek a városképbe, a magyar építészeti hagyományokba, valamint biztonsági szempontból is aggályosak – közölte lapunkkal Zsinka László frakcióvezető.
Magyar Péter most Bicskén üvöltözött az emberekkel - videó