MIÉP-ajánlat visszalépésre

Feltétlenül szüksége van a MIÉP hathatós támogatására a nemzeti oldalnak, ezért több mint száz jelöltet léptetünk vissza az országgyűlési választások második fordulója előtt az erősebb fideszes javára – jelentette be tegnap Csurka István pártelnök. Pokorni Zoltán pártelnök és Várhegyi Attila, a Fidesz országos választmányának elnöke úgy reagált, hogy a legnagyobb kormánypárt nem vesz részt más politikai erők hatalomról folytatott vitáiban.

2002. 03. 07. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csurka István úgy vélekedett: a MIÉP tagsága és egyre növekvő szavazótábora erkölcsi kötelességének tartja, hogy szavazatával megakadályozza a „nemzetellenes erők”, az MSZP–SZDSZ újbóli hatalomra kerülését. A pártelnök kijelentette: a MIÉP már most magabiztosan a harmadik erő. – A magyar választási rendszer sajátosságaiból következően kormányalakítási lehetőséget az a párt ér el, amelyik a második fordulóban a legtöbb egyéni választókerületben győz. Ez főként a két legnagyobb pártot érinti – tette hozzá. Szerinte ez a tény felértékeli annak a pártnak a szerepét, amelyik harmadik erőként lesz jelen. Csurka István kifejtette: becsületes, nyílt megállapodást kell kötniük, csak azon nemzeti jelöltek javára lépnek vissza, akiknek valóban nagyobb az esélyük az idegenség szolgálatába szegődött „labancok” legyőzésére. Számítása szerint tíz-húsz jelöltjük lehet az első forduló után erősebb a fideszes aspiránsoknál. A pártelnök ismét leszögezte, hogy a MIÉP nem a miniszteri bársonyszékekért, pozíciókért, hanem nemzetépítő programjuk megvalósításáért küzd.
– Ha a MIÉP segítségével, frakciójának egyetértő szavazatával alakul meg az új kormány, akkor ennek feltétele programunk részarányos megvalósítása – mondta végül Csurka István.
A MIÉP nem egyeztetett a Fidesszel azt megelőzően, hogy a választások második fordulójára felajánlotta több mint száz jelöltjének visszaléptetését – mondta Csurka István. Hangsúlyozta, hogy semmit nem kérnek cserébe a Fidesztől és az MDF-től. Ugyanakkor méltányosságból elvárják, hogy a Fidesz is támogassa azokat a jelöltjeiket, akik előrébb végeznek az első forduló után. A MIÉP úgy vélekedett, hogy az MSZP és az SZDSZ a MIÉP felajánlása után kétségbeesett, mert a képviselők visszaléptetéséről szóló bejelentés szétfújta a választási esélyeiket.

A szabadságért küzd az MSZP. A „Fidesz–MIÉP-koalíció biztos jeleként” értékeli Kovács László Csurka István bejelentését.
– Összenőtt az, ami összetartozik – tette hozzá. Az MSZP elnöke szerint a választások tétje most már a szabadság és a demokrácia, vagy egy kirekesztő szélsőjobboldali diktatúra, amit az itt élők többségének szégyellnie kell.
*
Pokorni javaslata. A Fidesz nem kíván részt venni a pártok hatalomért folytatott vitájában, különösen nem a jobb- és a baloldal egyre durvuló csatájában – mondta lapunknak Pokorni Zoltán, a Fidesz elnöke. Hangsúlyozta: az MSZP és a MIÉP elnöke akkor járna el helyesen, ha közvetlenül egymással vitatnák meg ellentéteiket. Ehhez a Fidesz átengedi a csatateret, annál is inkább, mert a mi feladatunk a békés építkezés, a családok mindennapjainak segítése – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.