Nyolc képviselőt ölt meg az ámokfutó

Három fegyverrel és nagy adag lőszerrel készült a gyilkosságra az a 33 éves férfi, aki tegnap agyonlőtt nyolc képviselőt a Párizs melletti Nanterre városi önkormányzatának éjszakai ülésén – adta hírül a Libération. Tizennégyen súlyos, öten könnyebb sérüléseket szenvedtek.

Juhász Judit
2002. 03. 28. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jacqueline Fraysse polgármester éppen berekesztette a költségvetésről tartott éjszakai ülést, a képviselők már szedelőzködtek, amikor a hallgatóság soraiból fölállt Richard Durn és módszeresen tüzelni kezdett rájuk. Két pisztolyból perceken át a legnagyobb nyugalommal adta le a lövéseket a negyvenkét tanácsosra. Jó néhányan először azt hitték, vaktölténnyel ijesztgeti őket, ezért csak késve vetették magukat az asztalok alá. Az ülés résztvevői végül akkor teperték le az ámokfutót, amikor újratölteni készült fegyvereit.
– Ismerem a férfit, gyakran vett részt az üléseken – nyilatkozta a város helyettes polgámestere, Lucien Batard. Megállás nélkül tüzelt, legalább 40-50 golyót kilőtt. Amikor a többiek megfékezték, a férfi azt üvöltötte: öljetek meg – tette hozzá Batard, akinek sikerült értesítenie a rendőrséget.
A tettes édesanyjának nanterre-i lakását a nyomozók átkutatták, a férfit pedig szigorú őrizet mellett Párizsba szállították. A nyomozás kiderítette: egy sportlövészklub igazolt tagja lévén, Durn törvényesen tartott magánál fegyvert. A Jugoszláviában született férfi korábban humanitárius missziókon vett részt Koszovóban. Egy ideje az egyik helyi líceumban felügyelőként dolgozott és egy emberjogi szervezetben tevékenykedett. Nagy álma volt, hogy jelentős pozíciót töltsön be a város társadalmi életében.
Yves Bot ügyész szerint a büntetlen előéletű Durn három pisztollyal és sok lőszerrel érkezett az ülésre.
Jacques Chirac köztársasági elnök, Lionel Jospin miniszterelnök és Daniel Vaillant belügyminiszter azonnal a helyszínre sietett, és kinyilvánította részvétét az áldozatok hozzátartozóinak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.