Valójában nem is pártok közötti választás lesz a mostani, hanem lényegében két gondolkodásmód, életérzés és világlátás feszül egymásnak – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök tegnapi nagygyűlésén Tapolcán. Úgy vélte, hogy nem szabad támadni az ország sikereit és értékeit, még a hatalomba való visszakapaszkodás reményében sem; a sikereink ugyanis közösek. A kormányfő szerint az emberek megküzdöttek a számukra fontos értékek valóra váltásáért, de sokan vannak azok is, akik azért tettek erőfeszítéseket, hogy Magyarország közösségi élete is bizonyos értékek mentén épüljön fel.
– Azért jövünk össze mindig ilyen sokan, mert meg akarjuk mutatni, hogy nem lehet Magyarországon még egyszer olyan kormány, amelyik ezeket az értékeket nem tiszteli – hangoztatta a több- ezres tömeg előtt Orbán Viktor. Szólt arról is: amikor azt hallani, hogy a Terror Házára nincs szükség, akkor nem veszik észre, hogy sok százezer embert bántanak meg ezzel.
– Könnyen lehet, hogy az előttünk álló választás lesz az, amelylyel befejeződik Magyarországon a rendszerváltoztatás, ugyanis annak nemcsak a társadalomban és a gazdaságban, hanem az emberek lelkében is be kell fejeződnie egyszer. Ezt akkor várhatjuk, ha egy választáson végre az ország polgárai nem valami ellen, hanem valami mellett fognak szavazni – vélekedett Orbán Viktor. Végezetül a miniszterelnök azt mondta: ne feledjék, hogy tavasszal az órát előre kell állítani, és nem vissza. A kormányfő este érkezett Székesfehérvárra, ahol az ÁRÉV-sportcsarnokban tartott beszédében elmondta: az igazi rendszerváltás most kezdődhet, s nem a jövő kopogtat az ajtónkon, hanem most nekünk van lehetőségünk kopogtatni a jövőén.
Rapid délutáni friss – Padlássöprés: így csinálná a Tisza Párt + videó
