Eközben Ramallahban folytatta az izraeli–palesztin tűzszünettel kapcsolatos tárgyalásait Anthony Zinni amerikai különmegbízott. A nyugalmazott tábornok találkozott több befolyásos palesztin politikussal. Nabil Amr, a palesztin parlamenti ügyek minisztere szerint azt követelik az Egyesült Államoktól, hogy Washington garantálja: Izrael nem hatol be a jövőben palesztin autonóm területekre. Nabil Abu Rudeina, Jasszer Arafat palesztin elnök tanácsadója kijelentette: a politikai tárgyalásokat Izraellel a biztonsági kérdésekkel foglalkozó megbeszélésekkel egy időben kell tartani. Az izraeli rádió szerint egy ilyen tárgyalássorozatot izraeli részről Simon Peresz külügyminiszter vezetne. Zinni az est folyamán ismét találkozott Ariel Saron izraeli kormányfővel Negev-sivatagbeli birtokán.
Eközben szaúd-arábiai látogatásra érkezett Dick Cheney amerikai alelnök, aki azzal a céllal tesz körutat a Közel-Keleten, hogy megszerezze a térség államainak támogatását Washington terrorizmusellenes harcához. Az amerikai alelnököt Dzsiddában Abdulláh trónörökös, az ország tényleges uralkodója fogadta. A szaúdi herceg csatlakozott azokhoz a vezető arab politikusokhoz, akik elleneznének bármilyen amerikai katonai akciót Irak vagy akár Irán ellen.
Szíria és a vele szövetséges Libanon sürgette az arab országokat, hogy a hónap végén Bejrútban tartandó csúcsértekezletükön támogassák az izraeli megszállás elleni palesztin felkelést. Szíria a Reuters szerint támogatásáról biztosította azt a szaúd-arábiai javaslatot, amely szerint ha Izrael kivonja csapatait az általa megszállt területekről, az arab országok normalizálják kapcsolataikat a zsidó állammal.
A nap folyamán Hebron közelében izraeli katonák lelőttek egy palesztint, aki gépkocsijával egy kijárási tilalommal sújtott övezetbe hajtott be. Egy másik palesztin a Gázai övezetben belehalt korábbi sérüléseibe.
Fidelitas: A hazai balos politikusok Ukrajna mellett kampányolnak
