A MIÉP utólag vizsgálódna

A szavazóköri jegyzőkönyvekben csak számok szerepelnek, nevek nem, ezért ebből nem lehet megállapítani az esetlegesen kétszer szavazókat – mondta lapunk érdeklődésére Megyesné Hermann Judit, a Fővárosi Választási Iroda helyettes vezetője. A MIÉP nincs teljesen meggyőződve arról, hogy nem fordult elő esetleg kétszer szavazás, s egyéb visszaélés.

2002. 04. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A MIÉP pártdelegáltja nem szavazta meg a Fővárosi Választási Bizottság (FVB) ülésén az első forduló területi listás szavazás érvényességét, illetve eredményét. Ezt azért tette, mert a párt budapesti kampányfőnöke levélben kérte a testületet, hogy a területi listás eredményeket csak később állapítsák meg. A MIÉP ugyanis szeretné átvizsgálni az 1612 budapesti szavazóköri jegyzőkönyvet az esetlegesen kétszer szavazók kiszűrése érdekében. Úgy tudjuk, a párt azt is szeretné megtudni, mi volt az oka a sok, 8909 érvénytelen szavazatnak. Megyesné Hermann Judit lapunkkal azt is közölte, hogy az úgynevezett igazolással szavazók jegyzékét – amely a névjegyzékbe felvett szavazók nevét és személyi azonosító számát tartalmazza – holnap juttatják el az Országos Választás Irodához. Ezt nem kaphatják meg a pártok delegáltjai a területi választási bizottságoktól – tette hozzá. A szavazóköri jegyzőkönyvek másolatát azonban – amelyek számokat tartalmaznak – átadták a Fővárosi Választási Bizottságba delegált öszszes tagnak.
A MIÉP-ben egyébként továbbra sem tartottak elnökségi ülést, a „hogyan továbbról” egyelőre a párt egyik vezető politikusa sem tud nyilatkozni, ám úgy tudjuk, hogy Csurka István ma megerősíti: visszalépteti a második fordulóba bejutott jelöltjeit a Fidesz javára.
*
Az utcán fújta a szél azt a hivatalos iratot, amellyel a választás kezdetekor igazolták Zuglóban a 108-as szavazókörben a szavazóurna ürességét – állítja Zsinka László, a fővárosi MIÉP frakcióvezetője. Közölte: neki egy mentős juttatta el az okiratot, amelyre az utcán találtak rá a XIV. kerületben. Az urna ürességét igazoló lapot a választásokat követő 90 napig meg kell őrizni – közölték lapunkkal az Országos Választási Irodán. Megtudtuk azt is, hogy az ilyen esetekben az adott kerület jegyzőjénél kell bejelentést tenni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.