Előbb a társasági, majd a közel-keleti hírek okoztak besszt a nemzetközi pénz- és tőkepiacokon. A piacokon az olajipari cégek részvényei átestek azon a holtponton, hogy tovább tudjanak drágulni, az esetleges szankciók hatása veszteséget okozott a cégek részvényeiben. A feszültséget tovább fokozta az Európai Központi Bank és a Bank of England kamatokat szinten hagyó döntése is. Az elemzői várakozásokkal ugyan összhangban volt a központi bankok döntése, de olyan érvek is felmerültek, amelyek helytelenítették az európai jegybank döntéseit. Hiába ingadoztak a nagy tőzsdék árfolyamai, a magyar parketten ebből szinte semmit sem lehetett észrevenni.
Kedd
Gyengüléssel kezdte a hónapot a BUX. Az elemzők kivárást, alacsony forgalmat jósoltak, azonban a záráskor regisztrált 5,1 milliárd forintos forgalom nem igazolta a várakozásokat. A befektetők a hazai parlamenti választásoktól függetlenül jelen voltak a piacon, ezt jelezte a BUX 72,3 pontos (–0,89 százalék) csökkenése, és a részvényárak változatos irányú elmozdulása is. A vezető részvények többségének ára visszaesett, ez alól csak a Richter volt kivétel. A gyógyszergyári cég részvényei 0,28 százalékkal drágultak. A BUX lassuló trendjét alakították viszont a Mol, a Matáv és az OTP papírjai: e részvények ára lefelé mozgott. Az olajipari cégre a bizonytalan, folyamatosan hullámzó nemzetközi nyersolajárak hatottak, így a Mol árfolyama 2,7 százalékkal előző értéke alatt landolt. Mérsékeltebb, 1,44 százalékos esést mutatott a Matáv, és még ennél is kisebb 0,2 százalékos gyengülést jelzett az OTP kurzusa. A kisebb kapitalizációjú, de jelentős árfolyammozgást mutató cégek közül kiemelendő a dráguló Egis (+0,67 százalék) és a Zalakerámia (+1 százalék), valamint a csökkenő két vegyipari részvény a BorsodChem (–120 forint) és a TVK (–35 forint). Az utóbbi időben inaktívvá vált Skála Rt. részvényeire már lassan egy hónapja nem született kötés, viszont az egyik nagyobb Skála-részvénypakett tulajdonosa, a görög tulajdonú Athina Kft. bejelentette, hogy eladta a tőzsdei társaságban korábban szerzett 21,78 százalékos részesedését.
Szerda
Iránytalanul mozgott a hét második kereskedési napján a BUX árfolyama. Az index emelkedett, végül 8140 pontra ugorva zárta a napot. A hektikus kereskedést az okozta, hogy a befektetők a nap elején kevésbé érdeklődtek a hazai részvénypiac iránt, de ez a probléma hamar megoldódott, mivel az európai árak és az amerikai előrejelzések nagyon kedvező képet festettek. A forgalmi indikátor nem mutatott elmozdulást az előző naphoz képest, így összességében 5,2 milliárd forintnyi adásvétel realizálódott. A vezető részvények sorából a legnagyobb növekedést az 1,007 millió darabos forgalmú Matáv produkálta 2,51 százalékos növekedésével, ezt követte a Richter 2,18 százalékkal, majd következett a Mol 1,85 százalékkal. Sajnálatosan az OTP részvényei az általános növekedés ellenére visszaesőben voltak, a banki papírok ára nagyon magas forgalom mellett 0,74 százalékkal csúszott vissza. Tovább szárnyalt a Danubius (+55 forint), amit a társaságról szóló kedvező hírekkel lehetett magyarázni. A szállodaipari cég menedzsmentje magas eredményvárakozást jelentett be a 2002. évre vonatkozóan, amit elemzők elérhetőnek találnak, így a cég részvényeinek – a korábbi eladási hírek mellett – újabb spekulációs tényezővel kell szembesülniük.
Csütörtök
Eltekintve egy hirtelen, nyitás utáni megugrástól, a BUX értéke folyamatos lassú emelkedést mutatott. A kereskedés végén azonban az amerikai hírek hatására a tőzsdeindikátor növekedése megtorpant, így az index 58,28 pontot javulva, 8198,89 ponton zárt. A forgalom továbbra sem jelzett számottevő növekedést, azonban az ötmilliárd forintos szint csütörtökön is stabilan elérhető volt. A blue chipek között megosztottság jelentkezett, az OTP 1,2 milliárd forintos forgalom mellett 2,5 százalékkal erősödött, hasonlóan javult még a Matáv ára, amely tíz forinttal elérte a 990 forintos határt. Visszaesőben volt viszont a Mol (–0,4 százalék) és a Richter (–150 forint). Elemzők szerint a Richter gyengülését a szerdai napon bejelentett japán perek és a cég részvényeinek korábbi, kétnapos emelkedését követő korrekció indukálta. Az OTP-re viszont a szlovákiai IRB vételi ügylet lezárásának hírei hatottak. Az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, Wolf László már a BÉT zárása után közölte: lezárult a magyar és a szlovák bank közötti tranzakció, így az OTP 92,55 százalékos tulajdoni hányadot szerzett az Investicná a Rozvojova Bankaban.
Péntek
Minimális forgalomnövekedéssel zárta a hét utolsó napját a Budapesti Értéktőzsde indexe. A napközbeni kiugróan magas szint elérése után a BUX visszakorrigált és 60,45 pontot emelkedve fejezte be a napot. A forgalom alig múlta felül a korábbi napon elért szintet, de brókerek szerint még ez a növekedés is meglepő, hiszen a választások előtti utolsó pillanatokban a befektetők kevésbé szoktak érdeklődni a részvények iránt. Jól szerepelt az üzleti napon a Mol, az OTP, az Antenna Hungária és a Globus. Az olajipari papírok ára 115 ezer darabos forgalmat követve hetven forinttal (+1,42 százalék), ötezer forintra drágult, a banki részvények viszont még kedvezőbb ugrással (+2,55 százalék) léptek előre, és 2250 forinton jutottak a partvonalon túlra. A nap meglepetését az 1,5 milliárd forintos forgalmú Matáv okozta szinten tartó magatartásával. Az általános hangulattal ellentétes irányú elmozdulást jelzett a Richter (–145 forint) és a két vegyipari részvény, a BorsodChem (BC) és a TVK ára. A BC nyolcvan forinttal lett olcsóbb, a TVK kurzusa 25 forinttal csökkent. A BorsodChem árát vélhetően nagyban befolyásolta az a bejelentés, hogy a cég egyik nagyobb részvénypakettel rendelkező tulajdonosához közel álló cégcsoport a Zalakerámiában szerzett meghatározó tulajdoni hányadot. Az oroszországi Gazprom pénteki bejelentése szerint – mint az Általános Értékforgalmi Bank Rt. részvényeinek 25,54 százalékos tulajdonosa – 5,16 százalékos közvetett tulajdonrészhez jutott a Zalakerámia Rt.-ben. A hír az Arago befolyása miatt sokat szenvedett, és mind a mai napig alulértékelt Zalakerámia papírjait nem mozdította sem felfelé, sem lefelé.
Reagált a Sándor-palota a baloldal támadására